Vítězný postup přírodního materiálu se dal očekávat. Už po minulé Eurocucině před dvěma lety jsme vám popisovali, jak se do lakovaných bílých a kovových sestav vkládají dřevěné masivní desky, jak je dřevo doplňuje a zatepluje. Kdeže předloňské sněhy jsou. Bílá na ústupu, vysoce lesklý lak také, dřevo je samo sebou, nebo se kamarádí s doplňkovou barvou.
Ale o barvách až příště.

 

Malé, velké, nejmenší

To, co teď řekneme o kuchyních dřevěných, platí obecně o všech. A vlastně nejen o nich. Moduly mají základní malou sestavu, která se dá různě rozšiřovat a nastavovat a nemusí to vždy být díly ze zcela stejného materiálu, ale klidně se mohou kombinovat i dvě k sobě se hodící řady. To dělá kuchyně pestřejší a zajímavější. I když dnes tento materiál opěvujeme, celodřevěné kuchyně zase nejsou úplně běžné, většinou se objeví nějaký další doplňkový materiál, ať už je to kov, jiná pracovní deska, barevné lamino apod. Ale dřevo vždy převažuje a udává tón.

Zajímavý projekt připravila značka Scavolini spolu se značkou Diesel. Jejich Social Kitchen je velkorysá a snadno si v ní představíte velkou rodinu, ale můžete z ní vyjmout jen takovou část, která se vejde třeba do garsonky. Dřevo doplňuje v horních patrech závěsu a poliček kov, ale ten při prvním pohledu téměř nevnímáte, spíš máte na chvíli pocit, že jste v kuchyni babičky, i když je kuchyně tvarově jednoduchá a moderní. Dělá to to dřevo.

 

 

Odstíny

Vzhledově zahrnuje téměř všechny barevné škály, které u dřeva známe, ale ty úplně tmavé směrem k černé jsou k vidění méně, ona černá vůbec z interiéru zmizela. Ve shodě s obytným prostorem se často objevují kakaové tóny, které v sobě skrývají narůžovělou, protože propojení obytného a kuchyňského je ještě užší a růžové a fialové doplňky velmi žádoucí.

Příště se podíváme na to, jak do kuchyně proniká barva, malý závdavek vám tady nabízí kuchyně Zenzero značky Atma, kde ke světlému dřevu doplňují barevný lak. Je to vlastně náznak, jak můžete s řadami kuchyní jedné značky pracovat, jak můžete míchat styly. Upřímně řečeno vintage čili míchání je jednou z priorit, kterými se na milánském veletrhu nešetřilo. Klasika a rustikální kuchyně se doplňují zcela současnými předměty, někdy se rovnou prolnou různé styly v sestavě. To všechno si časem ukážeme, teď si prohlédněte Vintage od Venety.Autor: Vladimíra Storchová | Fotografie: Atma, Diesel