Ideální míry

Nejdůležitější stůl je ve velikost XL čili jídelní. Zvláště dnes, v době módy integrované kuchyně do velké obytné místnosti. Takový stůl musí splňovat přesně dané parametry: výška 73 až 75 cm minimální šířka 80 až 85 cm.

K velkému jídelnímu stolu (180 x 90 cm) se vejde šest lidí. Co si počít, když do stabilně tří-, čtyřčlenné domácnosti proniknou vyhládlé avarské kmeny v podobě přátel nebo příbuzenstva? Jednoduché, milý Watsone – řešení se nazývá rozkládací jídelní stůl. Například ze standardního formátu 90 x 180 cm pro šest lidí se rozložením na 90 x 360 cm k němu vejde až 16 osob!


Foto: Domitalia

Rozkládací stoly jsou obdélníkové i kulaté, s deskou dřevěnou, MDF i skleněnou. Mechanismů, jak ze standardně velké tabule udělat labutí jezero, je spousta: vyklápěcí, otočný, vysouvací a jejich kombinace. Leckdy jsou tak složité, že když nahlédnete do stolních útrob, je tam kolejnic jak v tramvajovém depu (což zvedá celkovou cenu tohoto kusu nábytku).

Přesto pozor! Při výběru rozkládacího stolu si osobně vyzkoušejte, zda je snadné ho rozložit a složit, kolika lidí je k tomu třeba, zda se musí některá část (například svrchní deska) ručně nadzvednout nebo přenášet, zda hrozí riziko, že se pohyblivý mechanismus častou manipulací poškodí.


 Celoskleněný rozkládací stůl vizuálně nezatěžuje místnost svou hmotou. Foto: Abitare

Kolik místa na jedlíka

Na komfortní stolování se musí počítat na osobu 60 centimetrů šířky, pro opravdové pohodlí 80 cm. Norma vychází z rozpětí loktů sedícího člověka. Na hloubku počítejme 35 až 40 centimetrů na osobu, což vychází z průměru velkého talíře. Šířka stolu vychází z rozměru, který za-berou dva stolovníci sedící proti sobě čili dvojnásobek dvou hloubek: 2x 40 cm = 80 centimetrů.

Jenže to by talíře byly „tělo na tělo“ – a kam postavit slánku, cukřenku, košík s pečivem? Proto se přidává 10 centimetrů – a ejhle – devadesáticentimetrová šířka stolu není nic moc!

Nezapomeňme, že se mezi stolem a stěnou musí dát projít, a k tomu je potřeba minimálně 100 centimetrů! Proto na samostatnou jídelnu pro čtyři a více lidí se počítá 12 čtverečních metrů.


Komfort stolování ovlivňuje i opěradlo židle. Když je příliš vysoké, omezuje pohyb hlavy a ramen. Foto: Domitalia

Co má lub za lubem

Především dřevěné stoly mívají pro zpevnění konstrukce pod deskou naklížený tzv. lub, rám stejných nebo o něco menších rozměrů jako stolní deska. S lubem, zvláště vyšším, mohou být trampoty, když kupujeme zvlášť stůl a zvlášť židle. Riziko hrozí především u židlí s područkami, které překážejí, chceme-li se pořádně zasunout ke stolu.

Obdobné trable mohou nastat u příliš vysokého lubu a židle s poněkud vyšším sedákem, protože pak stehna (zvláště atletická) pod stůl zasuneme jen s obtížemi a při vstávání ze židle můžeme stůl rozkymácet nebo zvednout.

K pohodlnému sezení u jídelního stolu je zapotřebí, aby mezi sedákem židle a lubem (případně spodní deskou) bylo 27 až 30 centimetrů.

 

Únorové číslo časopisu Dům a zahrada je v prodeji od 17. ledna 2011

V novém čísle časopisu Dům a zahrada najdete:

  • Domy z katalogu: vše o typových domech a projektech
  • Co zlevní, co zdraží: ceny stavebních prací a materiálů v roce 2011
  • Jan Rampich o tom, k čemu je dobrý architekt
  • Žlutá v interiéru: nová rubrika architektky Haroldové
  • 7 kroků k funkční kuchyni
  • Vše o jídelních stolech
  • Slunečníky do zahrady

Předplatné časopisu Dům a zahrada

 

Dům a zahrada 2/11

Více najdete v časopisu Dům a zahrada.
Text: Dům a zahrada, Marie Krausová