I proto si dnes uděláme malou přehlídku nových domácích pomocníků. Vesměs mají sympatický vzhled a navíc se chlubí různými funkcemi.


Jednička? Indukce

Osobně bych za krále designu v tomto období vybrala čerstvou novinku Gaggenau. Indukční varná deska CX 480 byla představena letos v Kolíně nad Rýnem, u nás teď v červenci, a je na ní opravdu pěkný pohled.

Poprvé je indukční varná plocha umístěna na celém povrchu desky, k ovládání má intuitivní TFT displej. Skvělý povrchový design, inovace, výborná funkce = dobrý design. U této značky nic překvapivého, už dlouho patří k předním světovým inovátorům v oblasti technologie a designu. Má ráda jasné čisté linie a vždy hledá nové, pokročilé funkce.

 

 

 

Malý, ale šikovný

Od drobných domácích elektrospotřebičů obvykle čekáme příznivý poměr cena-výkon a podle toho i vybíráme (alespoň doufám). Poté si nakonec mezi kandidáty vybereme ten, který se nám nejvíc líbí. Kdybych potřebovala právě teď odšťavňovač, sáhla bych u novinky Bosch nejspíš po barevné variantě se svěží zelenou, která je pro oko příjemná stejně jako kompaktní vzhled přístroje. Vybrala bych si ho také proto, že trochu připomíná človíčka s batohem. Snad to dělají ty malé vykukující černé nožky, které brání klouzání přístroje, nebo jeho objemnost: Velký plnicí otvor pojme jablko vcelku. Nemusíte nic krájet, stačí vyndat případnou pecku.

Důležité vnitřnosti, tedy součásti, má nerezové, bezpečnostní prvky nescházejí, zadání pro dobrý design plní. Stejně jsou na tom i ti další. Ponorný mixér působí subtilně až étericky, má čtyřbřitou čepel, ergonomický design, neklouzavý povrch, tlačítko turbo, LED ukazatel. Zajímavý je výsuvný mechanismus, snadno se odejmou nerezové mixovací nohy a čištění je jednoduché. Všechny komponenty kromě pohonu počítají s mytím v myčce.

 

 


No a co žehličky? Musí dobře klouzat, dobře se naplňovat vodou, pěkně „pařit“ a hlavně musí pěkně sedět v ruce. Zdá se, že by to novinka od Bosch mohla umět. Její velký průhledný zásobník na 400 ml vody je krásně modrý, připomíná akvárium, moře, odpočinek. Tvar držadla je uspokojivý, uvnitř se skrývá senzor, který rozezná, že jste už žehličku vzali do ruky a začne zahřívat žehlicí plochu a naopak… . Žehlicí plocha s parními kanálky má třízónové uspořádání pro optimální rozdělení páry a kluznosti.

 

Ti velcí

Jsou víc vidět, musí tedy dobře vypadat. Patří k nim chladničky, mrazáky, digestoře. Mrkněte na novinky, ale na funkci nezapomínejte.
 Autor: PhDr. Vladimíra Storchová | Fotografie: Bosh, Gaggenau