Její začátky sahají do roku 1912, tehdy ji založil – jak jinak - pan Enrico Guzzini. Od svých začátků byla zajímavá tím, že se nebála vstupovat do neznámých vod. Tak třeba jako jedna z prvních společností začala experimentovat s tvarováním plexiskla, a touha měnit vyjeté koleje a experimentovat jí zůstala jednou provždy.

 

Neobvyklé spojování

Společnost začala kombinovat do té doby neslučované materiály. Spojila tak například akrylát a dřevo, poměrně nedávno zaujala svými šálky pro zamilované, na kterých je vedle milých červených srdíček pozoruhodné především kombinování porcelánu s ABS plastem. Následuje série dvou šálků v různých barvách jako je fialová, medová, zelená, sada Art&Cafe, a také cukřenka. Nejnovější - z letošního roku, je Gocce a Love Colection, uplatňující opět kombinaci porcelánu a barevného plastu. S barvami si právě Guzzini umí velmi dobře pohrát. K nesporné zajímavosti patří i nový způsob kombinace, podle které můžete značku dobře poznat: Dává na rub výrobků kontrastní barvu. Však také za tento počin získala pěknou řádku mezinárodních designérských ocenění.

 

Jména, solidnost, hravost a přesah

Stejně jako u jiných úspěšných značek platí i tady fakt, že svého věhlasu si vydobyla důrazem na perfektní vzhled a funkci, a spoluprací s renomovanými jmény světového designu. Krásné a čisté designové linie výrobků, které vycházejí z dílny Guzzini, nacházíme dnes především u kuchyňského nádobí, ale i u hodin, váz, svítidel a koupelnových doplňků. Byla to tato značka, která uvedla na trh nástěnné hodiny Vertigo (návrh Mariano Moroni), na nichž je abstraktní obraz, barevný chaos, chaos, který měří čas. Jiné jsou zhotovené z krásného černého skla, na které umístil designér Udo Nespolo velké perstrobarevné číslice.

 

 

Ale zpět do kuchyně, kde zaujmou výrazné barvy a jednoduché tvary všeho, co značka nabízí. Salátová mísa Mirage pochází například z dílny benátského designéra jménem Luca Nichetto, a aby vše ladilo, její součástí je pro jistotu i servírovací příbor. Z barevného plastu jsou i různé příbory, odstředivka na salát, letošní novinka držák na ubrousky ve dvou barevných tónech samozřejmě.

Ale Guzzini nejsou jen plasty. Slavný architekt a designér Carlo Colombo, který navrhuje nábytek, propůjčil značce svou kreativitu a navrhl sadu na vaření. Základem hrnců a pánví je hliníkový korpus s povrchovou úpravou, držadla jsou z výrazně barevného bakelitu, pokličky skleněné. Takto bychom mohli brát jeden výrobek za druhým. Kreativita, jméno, barvy, dobré provedení. A navíc je s takovými věcičkami v kuchyni docela veselo.
 Autor: Vladimíra Storchová | Fotografie: Guzzini