Ty zcela a plně kovové laboratoře pro vaření v jedenadvacátém století, mnohdy opravdu dost odlidštěné, už nejsou tak často k vidění.

Minimum tvarů a precizní kov ano, vždyť tento materiál má v kuchyňském provozu svoje opodstatnění. Má vysokou životnost, celkem dobře se udržuje (leštění rozhodně není tak náročné, jako u vysokých lesků, nevíc můžeme sáhnout po kovu matovém). Dlouho vypadá nedotčeně, pokud po něm zrovna programově nejezdíme denně ostrými předměty, a rychle uklizeně.

Poggenpohl

Dřevo je dobrý doplněk

Kombinace se dřevem kovu opravdu svědčí, a renomované firmy na ni rády sází. Sestavy nejsou zrovna nejlevnější, ale působí velmi luxusně a nepostrádají nadčasovou eleganci.

Poggenpohl například zvolil pro svoji novou sestavu ke kovovým pásům zajímavě probarvené dřevo a vše doplnil bílou. Taková kuchyně bude vzdorovat všem novým trendům dlouhá léta.

Lucrezia

Také značka Lucrezia hodně vkládá do svých kovových sestav dřevo, které přidává studenému kovu jisté teplo. Jinak čisté linie čekají na dotvořená uživatele, snesou nejen dřevěné mísy a doplňky, ale i barevné akcenty v podobě nádobí.

Barva nebo purismus

O barvách, a jejich velmi důležité úloze ve vytváření příjemné kuchyně. Platí to samozřejmě i v tomto případě. Kovová sestava může mít barvu rovnou integrovanou už od návrháře, počítá se s ní, jako s oživujícím akcentním prvkem.

Kuchyně Elmar

Anebo se prostě můžeme rozhodnout, že když už kov, tak povýšený téměř na artefakt. To se, myslím, velmi dobře povedlo značce Altreforme, která představila na letošním milánském svátku nábytku sérii kovových výrobků, inspirovaných městy…

Sestava do jídelny, která je přece příslušnicí širší kuchyně, rozhodně nepostrádá ani krásu ani vznešenost. Kombinace matného a lesklého kovu, čisté linie, to vše oko spíš zahřeje než zastudí.

Kovu není třeba se bránit, jen se na něj musíme umět podívat a přijmout jeho dobré vlastnosti. A tento materiál má ještě jednu výhodu. Ani sebepestřejší tabule s různě barevnými pokrmy, nápoji, zeleninou a ovocem, nebude na kovovém podkladu působit přeplácaně.

Altreforme

Vladimíra Storchová
Foto autorka a Eurocucina