Novinkou podzimního veletrhu bude kolekce Nature design, která je založena na jednoduchosti a jedinečnosti materiálu, ze kterého jsou jednotlivé kusy nábytku i doplňky vyrobené. Jedná se především o  jilmové dřevo pocházející z demontáží přímořských chatrčí, mol, vlnolamů i lodních trupů.

Jednotlivé kusy nábytku byly navrženy v jednoduchém, nadčasovém designu. Jsou vyrobené s velkou řemeslnou zručností - cílem je zachovat původní patinu tak, aby vynikl samotný materiál. Každý kus je jedinečný. Na této kolekci pracovali italští designéři tři roky a  za tu dobu jim pod rukama vznikly nevšední kousky, hodící se jak do rustikálního, tak do moderního interiéru.

Další premiéru si v České republice odbude firma Aslantar s.r.o., která pro změnu vyrábí koberce ze starých ručně vázaných koberců. Výrobky této firmy, která sídlí v Turecku, jsou navrženy tak, aby byly vkusnými a inovativními doplňky moderního interiéru, ovšem s nádechem starobylé elegance. Jedná se o naprostou novinku, neboť tyto koberce zatím nebyly distribuovány na český trh. Zástupci turecké společnosti věří, že v Česku budou přijaty se stejným nadšením jako na celosvětové výstavě Domotex v Hannoveru.

 

 

Prověřený i nový design

Stejně jako v loňském roce se bude souběžně s veletrhem FOR INTERIOR konat i výstava dekorací a designu FOR DECOR, v rámci které se již podruhé uskuteční Prague patchwork meeting Decor (PPM). Organizátoři PPM představí v Letňanech mimo jiné i českou art kolekci Krajka, která obsahuje 27 kusů i speciální CD se dvěma kompletními fotokurzy. Tato sbírka bude v České republice představena vůbec poprvé. Předtím ji měli možnost zhlédnout návštěvníci maďarského Quilt Festivalu Tatabanya a vystavena byla rovněž v anglickém Birminghamu.

Vzhledem k tomu, že na veletrhu FOR INTERIOR bude k vidění především luxuní designový nábytek, nemohou zde chybět naprosté novinky. Společnost Inelis ze Žďáru nad Sázavou bude na veletrhu bydlení poprvé prezentovat dvě nové sedací soupravy - Lucio a Giovanni. Ty vynikají v našich končinách naprosto ojedinělým designem, ve kterém je vše podřízeno dokonalému komfortu. Nastavitelná hloubka sedu, výška zádové opěrky či sklon podpěrek rukou patří k naprosté samozřejmosti.

Bezplatné poradenství

Na veletrzích zasvěcených bydlení a designu budou návštěvníkům k dispozici renomovaní odborníci z řad architektů a designérů, kteří zájemcům bezplatně poradí se zařízením interiéru dle jejich vkusu a prostorových možností. Rovněž jim rádi pomohou s výběrem nových materiálů a poskytnou poradenství o vhodnosti jejich použití. FOR INTERIOR bude největší podzimní přehlídkou nábytku v České republice, a to za podpory Asociace českého svazu nábytkářů, Slovenského svazu výrobců nábytku i Volného sdružení nábytkářů, tvořenou největšími českými vystavovateli nábytku.

Více informací o veletrhu FOR INTERIOR najdete na stránkách www.forinterior.cz.Autor: Mgr. Markéta Matějková