Základem elegance je zde kromě dokonalé barevné harmonie kombinace vysoce kvalitních materiálů. Mezi ně patří především masivní dřevěná podlaha z dubu, o jejímž použití v kuchyni panují v našich končinách stále ještě zbytečné předsudky. Krásná kresba dubového dřeva získala díky moření lehce zlatavý nádech, s kterým koresponduje pečlivě zvolený okrový odstín výmalby, efektně rámovaný bílými podlahovými a stropními lištami i profilovanými zárubněmi.

 

Dřevěná kuchyně

Klasická dřevěná kuchyně bude vždycky vypadat dobře bez ohledu na aktuální módní trendy. K nadčasovému výrazu stačí přiměřená dávka melancholie a lehký náznak historizujících detailů. Zde jsou to jednoduché rámečky dvířek, které spolu s kresbou ořechového dřeva dodávají kuchyni solidní výraz a punc luxusu. Důsledně stylové řešení nekombinuje rozdílné materiály spodních a horních skříněk – drží se osvědčeného historického receptu.

 

Odolné povrchy

Na pracovní desku zvolil návrhář přírodní leštěný mramor. Světlá barva a vysoký lesk interiér doslova rozsvítily. Pracovní plocha dokonale kontrastuje s tmavými korpusy spodních skříněk a současně je díky jemné kresbě a decentnímu barevnému žíhání praktická na údržbu. Krásně s ní ladí kamenný obklad užitý na přilehlé stěny. Absencí keramického obkladu s výrazným spárováním získala kuchyně moderní a svěží výraz.

 

 

Vybavení

Umístění dublovaných spotřebičů svědčí o tom, že se jedná o výjimečně využívanou kuchyni. Možná ve vícegeneračním domě slouží dvěma rodinám, které pojí záliba ve vaření a rády se scházejí u společného stolu. Nebo je užívaná jako výuková kuchyně pro soukromé kurzy vaření, jejichž obliba několik posledních let trvale stoupá. Ať už je důvod velkorysého uspořádání a vybavení jakýkoli, každopádně se v ní bude dobře vařit několika kuchařům najednou.

 

Doplňky

Stejně jako celá kuchyně i doplňky jsou vkusné a respektují zvolené barevné schéma. Aby stolovníky u baru nestudil přírodní kámen během důvěrných rozhovorů, nahradil ho návrhář masivním dubovým dřevem navazující svým dekorem na prkennou podlahu. Proutěné sedáky a tmavé nohy barových židlí fungují jako zajímavý barevný a materiálový akcent. Svítidla nad barem vydávají teplé podmanivé světlo tónované skleněným stínidlem v barvě medu.

Kuchyně

Nejkrásnějším materiálem pro kuchyňská dvířka je již dlouhá léta přírodní dřevo. Elegantní kuchyni s masivními dřevěnými dvířky prodává pod názvem Sevilla firma ANTICO.

Cena: dle sestavy

 

 

Úchytky

Aby kuchyně nepůsobila příliš rustikálně, je vhodné zvolit k ní jednoduché neozdobné úchytky. Na rámových dvířkách vypadají dobře lehce zaoblené úchytky VERDE z poniklovaného hliníku. Prodává IKEA.

Cena: 129 Kč/2 ks

 

 

Pracovní deska

K tmavému dřevu vypadá nejlépe světlá pracovní deska. Nádherný světle krémový mramor “Cremo Delicato“ k nám dováží firma FOIT kamenictví.

Cena: dle rozměru a tloušťky

 

 

 

 

 

 

Podlaha

Dubová podlaha je nadčasově krásná a rozhodně se nemusíme obávat položit ji i v kuchyni. Tzv. 1-lamelovou podlahu “Magnum Dub Král“ prodává firma www.Epodlahy.eu.

Cena: 1905 Kč/m2

 

 

 

 

Barová židle

 Židle s tmavým podnožím a vyplétaným opěrákem vnese do kuchyně žádoucí oživení. Barovou židli „Champagne“ prodává firma TON pod č. 317 502.

Cena: 4585 Kč

 

 

 

 

 

Svítidla

Magické dekorativní svítidlo s tónovaným sklem ozvláštněným stříbrnými drátky se jmenuje příznačně „Magio Silver“ a prodává ho firma Azzardo.

Cena: 6500 Kč za trojsvítidlo

 

 

 

 

 

 

Hrnec

Do luxusní kuchyně patří kvalitní nerezové nádobí. Hrnec „Favorit“ z IKEA z kvalitní nerezové oceli potěší krásným designem.

Cena: dle objemu: 799 Kč za objem 4 litry

 

 

 

Miska

Masivní dřevo se může nečekaně objevit i na doplňcích. Tato půvabná miska z masivního březového dřeva se jmenuje BLANDA a prodává jí IKEA Cena:  dle velikosti: 129 Kč za průměr 12 cm a výšku 6 cm

 

 

 

 

Text: Ing. arch. Veronika Haroldová
Foto: www.isifa.com, prodejciAutor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: Foto: www.isifa.com, prodejci