Tato minimalistická kuchyně na první pohled ohromí svou čistotou a elegancí, díky kterým působí trochu jako recepce luxusního bytového domu v rezidenční čtvrti. Bílé korpusy působí velmi lehce a čistě, čímž zesilují dojem dokonale uklizeného prostoru.

Jednoduché hmotové řešení v kombinaci s přehledným uspořádáním dávají kuchyni jasný řád. Řada horních uzavřených skříněk rozšiřuje úložnou kapacitu kuchyně a díky plným dvířkům usnadňuje hospodyni každodenní úklid.

Nerezová deska na ostrůvku kromě svých pracovních povinností zvládá i roli snídaňového stolu, zatímco naproti plynule přechází na stěnu, kde dokonale navazuje na netuctovou digestoř.

Kombinaci chladných materiálů doplňuje kamenná podlaha s velkorysým formátem dlaždic, jemně teplým odstínem částečně změkčuje a protepluje poněkud chladný výraz kuchyně.

V zájmu stylu architekt potlačil všechny detaily, které by v minimalistické koncepci působily rušivě: svítidla bílé barvy zabudoval do sádrokartonového podhledu a kuchyni nedopřál žádné otevřené police, na které by usedal prach.

Stěny ponechal čistě bílé, aby se mohly opticky propojit se stropem a dodat interiéru vzdušnost. Na světlém barevně nenápadném pozadí pak o to více vynikají velkoryse navržené dekorativní doplňky.

Živé i řezané rostliny jsou ve skvělé formě a ohromují svým měřítkem stejně jako nádoby, ať už to jsou zářivě třpytivé vázy nebo matně kovový květináč. Ten je spolu se starožitnou vázou vystavený na stolečku evokujícím výstavu uměleckých děl. Trojice černobílých fotografií svou adjustací a upořádáním dokonale zapadá do zvoleného stylu.

Inspirujte se radami architektky: 

Kuchyně

Jednoduchou kuchyni v obvyklých rozměrech je možné výhodně pořídit v IKEA. Kuchyně ABSTRAKT s vysoce lesklými bílými dvířky z odolné fólie působí velmi moderně a elegantně. Cena: dle sestavy.

Digestoř

Jednoduchou kuchyni skvěle doplní a ozvláštní netuctová digestoř. Nerezovou Digestoř Baumatic BU676GL prodává firma Elektro-kuchyne.cz. Cena: 6 649 Kč.

Baterie

Baterie v minimalistické kuchyni by měla být jednoduchá, funkční a elegantní. Tyto požadavky beze zbytku splňuje baterie CAE500 z lesklého chromu, kterou prodává firma PERFECTO. Cena: 3 731 Kč.

Barová židle

Barové židle s bílým sedákem rámovaným kovovou konstrukcí dokonale zapadají do barevné koncepce stylového rámce kuchyně. Svým efektním tvarováním do jemné vlny výborně kontrastují se strohými liniemi kuchyňské linky. Podobnou židli s názvem Coffeeshop prodává www.kare.cz. Cena: 2 990 Kč.

Obrázky

V moderní kuchyni nesmějí chybět dekorace a obrazy. Černobílé fotografie dokonale dokreslí atmosféru minimalistického stylu a nejlépe jim to sluší ve dvojici nebo trojici. Obrázky BILD s rozměrem 50 x 50 cm prodává IKEA. Cena: 149 Kč.

Rám

Motiv černobílé fotografie nejlépe vynikne s bílou paspartou v bílém rámu, který pokorně opticky ustoupí před motivem do pozadí. Rám RIBBA v bílém laku s rozměry 52 x 52 cm prodává IKEA. Cena: 329 Kč.

Váza

Stříbřitě lesklá váza kuchyni doslova rozsvítí a bude krásná i bez květiny. Elegantní štíhlou vázu NIKA vysokou 48 cm prodává firma Nábytek JENSEN. Cena: 1 715 Kč.

Květník

Komu se nepodaří sehnat vhodné stolky, může vytvořit podobný efekt pomocí vysokého květníku. Tento stříbřitě šedý květináč o průměru 40 cm s výškou 76 cm je v interiéru nepřehlédnutelný! Prodává Lechuza. Cena: 4 286 Kč.

Ing. arch. Veronika Haroldová
Foto: www.Isifa.com, prodejciAutor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: www.Isifa.com, prodejci