Tato kuchyně inspirovaná skandinávským stylem obdivuje kvalitní design, jednoduchost a efektní barevné řešení. Její skromné rozměry a točité schodiště naznačují, že je součástí minimálního rodinného domku. Ve stísněných prostorových poměrech je přímá linka ideální volbou.

Pracovní plocha dostala přednost před lednicí, která je pravděpodobně umístěna v těsné blízkosti kuchyně. Elegantní nerezová digestoř malou kuchyni zbytečně opticky nezatěžuje a její vertikála navazuje na těleso krbu, jehož černá barva vnáší do interiéru kontrast a dynamiku.

Horní kuchyňské police působí velmi nenápadně, vzdušně a přírodní dřevo příjemně zatepluje chladné materiály spodní sestavy: nerez kombinovaný s bílým lakem.

Masivní deska jídelního stolu je nesená dřevěnými „kozami“, které jídelně dávají moderní a lehce nekonvenční nádech. Úložné plochy ve spodní části podnoží naznačují univerzální využití stolu: možná slouží pro tvorbu a psaní úkolů dětí nebo jako příležitostná pracovna. Plastová židle na subtilním kovovém podnoží si dokonale rozumí s tvary točitého schodiště, stejně jako malé plastové stoličky, které jsou díky červené a černé barvě v interiéru nepřehlédnutelné.

Červená se v roli akcentu objevuje také na lakovaném skle za pracovní deskou a opakuje na prostírání. Její záře a vitalita dokonale vyniká na pozadí neutrálních odstínů černobílé palety.

Střízlivému a pro někoho téměř asketickému interiéru by slušela živá květina, obrázek u schodiště a některá další barva – teple šedomodrá, tyrkysová nebo svěží zelená…

Inspirujte se radami architekty: 

Kuchyně

Podobně jednoduchou a elegantní kuchyni prodává IKEA pod názvem RUBRIK. Roli barevného akcentu mohou sehrát skleněná dvířka kuchyňských skříněk.

Cena:  dle sestavy

Krb

Ozdobou tohoto interiéru je krb. Kdo preferuje moderní, lehce avantgardní styl a dokonalý design, zvolí nástěnný krb Paxfocus od firmy FOCUS.

Cena: k doptání

Schodiště

Točité schodiště by mělo být především lehké, vzdušné a elegantní. Podobné s atraktivně tvarovaným vřetenem nabízí firma ARTEFAKT – Pavel Růžička. 

 Cena: cena dle rozsahu a provedení

Digestoř

Do malé kuchyně patří jednoduchá, elegantní digestoř. Tuto nerezovou nástěnnou digestoř s označením K507-SN MAZARA S prodává firma BEST.

Cena: 13 990 Kč

Deska stolu

Jídelní stůl by měl být dřevěný. Masivní bukovou desku VIKA BYSKE s rozměry 173 x 66 cm v tl. 3 cm koupíte v IKEA.

Cena: 1990 Kč

Nohy stolu

Bílé a tvarově zajímavé podnoží dodá stolu na zajímavosti a rozšíří možnosti jeho využití. Pod názvem VIKA FAGERLID prodává IKEA.

Cena: 1000 Kč

Židle

Subtilní židli Tom Vac, designovou ikonu od Rona Arada prodává Kartell.  

Cena: 6 610 Kč

Stolička

Plastová stolička STONE od Kartellu je díky zářivě červené barvě v interiéru nepřehlédnutelná.

Cena: 4 215 Kč

 

Mísa

Skandinávský styl preferuje jednoduchou eleganci. Tento požadavek dokonale splňuje červená servírovací mísa BLANDA z IKEA.

Cena: 99 Kč za průměr 28 cm

Kuchyně Faktum Abstrakt

Jednoduchou bílou kuchyni standardních rozměrů nemusí dodávat specializované kuchyňské studio – můžete si jí dovézt z IKEA a smontovat za víkend sami! 
 

Cena: dle velikosti sestavy

 - po rozkliknutí si prohlédněte větší obrázek

Ing. arch. Veronika Haroldová
Foto: Profimedia.cz, prodejci