Tato atypická kuchyně působí nadmíru útulně a domácky, za což vděčí převaze dřeva. Masivní dřevo na podlaze i na všech skříňkách kuchyně určuje zásadním způsobem její výraz a atmosféru.

Stejně jako pojetí celého interiéru odkazují parkety ke klasice, ovšem jejich řetězové kladení je veskrze moderní.

Kompletně dřevěné skříňky, které se od podlahy barevně liší jen velmi málo navozují sevřený dojem „hnízda“ a klidného koutu, do kterého je možné se v kteroukoliv denní dobu dokonale „zašít“.

Intimní atmosféru dokresluje tmavě hnědá výmalba v odstínu hořké čokolády, která vedle přemíry dřeva působí jako osvěžující kontrast.

Interiér barevně odlehčuje a opticky otevírá písková výmalba levé stěny s vloženou nerezovou deskou chránící přilehlou zeď před odstřikujícím omastkem.

Také kvalitní pracovní masivní deska z přírodní žuly svým chladem a elegancí dobře doplňuje přírodní dřevo.

Vedle originálně řešených otvorů v roli úchytek stojí za povšimnutí atypická knihovna, která přirozeně rozvolňuje kompaktní sestavu objemných kuchyňských korpusů.

Barový mini-pultík díky promyšlené kompozici a výběru doplňků přímo zve k posezení. Třešničkou na dortu je drobné a přesto velmi efektní svítidlo z modrého skla, které se na pozadí dřevěných skříněk dokonale vyjímá. Osobně bych pověsila hned dvě vedle sebe, aby se tento překrásný efekt zdvojnásobil.

Inspirujte se radami architektky: 

Kuchyně

Kuchyně z přírodního dřeva je kvalitní a nadčasově krásná. Tato se jmenuje RONDO a prodává jí firma TEAM 7, která se na nábytek z masivního dřeva specializuje. Cena: dle sestavy.

Žula

Přírodní kámen udělá i z obyčejné kuchyně-Popelky dokonalou královnu. Komu nevadí chladný povrch kamenné pracovní desky, sáhne nejčastěji po žule. Žulu TOPAZIO dováží z Brazílie firma GRANIT Holec. Cena: dle tloušťky desky a zpracování.

Barová židle

Zajímavě tvarovaná nebo netradičně pojatá barová židlička dokáže neutrální kuchyni vtisknout osobitý styl. Tato barová židle se jmenuje MASQUE a najdete jí v nabídce české firmy TON. Cena: k doptání.

Svítidlo

Navzdory svým skromným rozměrům hraje zářivě modré svítidlo v interiéru významnou roli! Svítidlo se zajímavým dvojitým stínidlem má průměr 195 mm, výkon 100 W a název FARGO č. 87491. Cena: od 1490 Kč dle prodejce.

Kávovar

Pro nenáročné milovníky kávy je tu klasický kávovar Moulinex BCA 14 Solea s příjemně domáckým vzhledem. Cena: od 599 Kč dle prodejce.

Skleničky

Stejně jako svítidlo budou i barevné skleničky ozdobou interiéru s převahou dřeva. Tuto půvabnou trojici skleniček pod názvem IKEA PS SKOGSSTJARNA prodává IKEA. Cena: 199 Kč za 3 ks.

Zarážka

Do každé knihovny vnese pořádek dřevěná zarážka na knihy. Jednoduchý a efektní kříž pod názvem SKRIBENT pořídíte v IKEA. Cena: 129 Kč.

Orchidej

Do každého interiéru patří živá květina. Orchidej působí luxusně a něco ze své noblesy vtiskne i Vaší kuchyni. Tuto orchidej vysokou 80 cm prodává firma FLORUM. Cena: 449 Kč.Ing. arch. Veronika Haroldová
Foto:Thinkstockphotos.com, prodejciAutor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: Thinkstockphotos.com, prodejci