V jednoduchosti je krása – tak by mohlo znít motto této nevelké a přeci zajímavé kuchyně. Dokonalé a prosté tvary vynikají na neutrálním pozadí spolu s kontrastem bílé, hnědé a černé. Tmavá masivní podlaha dodává místnosti kromě elegance teplý základ, který sem tam oživují světlejší odstíny dřeva. Kompletně bílý nábytek na podlaze bez koberců překrásně vyniká. Moderní nádech získává interiér s kovovou podnoží stolu i židliček a nerezovými spotřebiči v kuchyňské části.

Jemnost, křehkost a poetiku sem vnáší trojice skleněných lustříků – zdánlivě nehmotných bublinek plujících prostorem. Jejich příjemně zaoblená stínidla a kroucené transparentní kabely výborně ladí s ergonomickými tvary klasických křesílek od bratří Emsových.

Kuchyně je od obytné zóny prakticky oddělena polopříčkou, která díky bílé barvě a pečlivě promyšleným rozměrům kuchyni ponechává dostatek volnosti a kontaktu s jídelnou. Filigránská plastika se překrásně odráží na bílém pozadí a svým netuctovým vzhledem naznačuje, že obyvatelem tohoto prostoru je umělecká, citlivá duše.

Protože kuchyně na omezeném prostoru dokonale využívá každé volné místo, je volba neutrální bílé barvy naprosto oprávněná. Žulová pracovní deska je nejen odolná a trvanlivá, ale díky jemnému melírování přírodního kamene velmi praktická. Decentní šedá navíc výborně zapadá do celkově střídmého barevného konceptu. Aby kompletně bílá kuchyňská linka nepůsobila fádně, lomený olivově šedý odstín v pozadí jí dodává prostor, hloubku a zajímavost.

 

Digestoř Vesuvio

S jednoduchou kuchyní ladí tvarově nekomplikovaná digestoř. Šikminy digestoře VESUVIO příjemně kontrastují s pravoúhlostí kuchyňské linky .

Cena:  8 990 Kč

Konvička

Moderní kuchyni sluší retro doplňky – zjemňují její poněkud přísný výraz a vnášejí do ní vůni nostalgických vzpomínek…

Cena: 1 790 Kč

Obal na květinu

Kulatý květník MIDORO do firmy ASA dobře doplňuje kruhový jídelní stůl, židle i svítidla. V kuchyni se bude nejlépe vyjímat oblíbená rostlinka nazývaná lidově „štěstí“.

 Cena: 261-776 Kč podle průměru obalu 14-31 cm

Váza

Na stůl patří vázička. Může v ní být řezaná květina nebo suché větvičky, ale tahle od firmy ASA bude ozdobou stolu i prázdná.

Cena: 1 035  Kč

Mísa Cuba

Mísa CUBA od firmy ASA nám během dne nabídne ovoce nebo sušené plody, které jsou současně ideální dekorací do jídelny .

Cena: 1 943 Kč

Socha

Nebojme se uměleckých děl! Tato křehká socha s názvem „Žena roku“ od Olbrama Zoubka interiér ozvláštní a dodá mu umělecký nádech.

Cena: 65 000 Kč

Stůl Bellista

Kruhový jídelní stůl Bellista z IKEA je působivý svým čistým designem: obvyklou trnož ve spodní části centrální nohy elegantně nahradil kruhový plech, který při sezení stolovníkům nepřekáží.
 

Cena: 3 990 Kč

Židle

Tato neobyčejně pohodlná plastová židle z dílny Charlese a Raye Eamsových je dlouhá desetiletí designovou ikonou, která stále neztrácí na popularitě. Dodává VITRA.

Cena: cena k doptání od dodavatele

 

Svítidlo Baloo

Osvětlení interiéru je bohužel stále podceňované a zbytečně se drží zavedených schémat. V této kuchyni je navrženo ukázkově: jemné tvary přiměřeně velkých svítidel kontrastují s liniemi kuchyňské linky, měkce rozptylují světlo do všech stran a jejich krása se v trojici násobí. Podobné svítidlo s průměrem 26 cm a výkonem 75 W prodává pod názvem BALOO Rendl Light studio.
 

Cena: 2 390 Kč

Kuchyně Faktum Abstrakt

Jednoduchou bílou kuchyni standardních rozměrů nemusí dodávat specializované kuchyňské studio – můžete si jí dovézt z IKEA a smontovat za víkend sami! 
 

Cena: dle velikosti sestavy