Tato neobvykle rozlehlá kuchyně jistě potěší všechny milovníky klasické elegance. Nepřekvapí originálním designem, přesto vyvolává sympatie. Díky harmonické kombinaci neutrálních barev a ušlechtilých materiálů je nadčasově krásná. To je současně i jednoduchý návod, jak vybudovat podobně okouzlující kuchyni.

 

Dostatek prostoru

Originálním prvkem této kuchyně je odvážné prostorové řešení. Kuchyně beze zbytku využívá nadstandardně velký prostor, který je jí v rozlehlém interiéru k dispozici. Postavena je poněkud netradičně na půdorysu částečně otevřeného čtverce, jehož jedna zaoblená strana tvoří velmi efektní bar pro 6 osob. Ten jí sice svým neobvyklým měřítkem dodává výraz hotelové recepce nebo veřejného baru, ale intimitu a útulnost zajišťuje barevné a materiálové řešení.

 

Barevnost

Harmonická kombinace hnědých odstínů působí vždy velmi přívětivě. Zde je poněkud netypicky místo tradiční tmavé podlahy zvolena podlaha světle krémová, která interiér opticky odlehčuje, prosvětluje a zvětšuje. Podobné světlé odstíny jsou harmonicky zopakovány i na stěnách a podhledu. Na světlém pozadí se pak skvěle vyjímá tmavý barový pult s nerezovým okopem a silnou deskou z umělého kamene krémové barvy.

 

Všemocné dřevo

Přechod mezi dvěma krajními polohami barevné kompozice, tvořené světle krémovou a tmavě hnědou, vytváří medově hnědé dubové dřevo. Překvapivě se neobjevilo na podlaze, ale na obkladech sloupů, kde působí nečekaně a výsledek je o to působivější. Horizontální kladení jednotlivých lamel vnáší do interiéru klid a řád a sloupům dodává jemnost. Efektní kresba exotického dřeva kuchyně dokonale vyniká na pozadí světlé podlahy a podhledu, přičmež její vertikály kontrastují s obkladem sloupů.

 

 

Svítidla

Za pozornost jistě stojí i osvětlení barového pultu. V rámci sníženého podhledu vykresluje deset křehkých svítidel půdorys kuchyně. Jejich materiál i design byl zvolen s velkým citem pro detail. Kombinace mléčného a čirého skla velmi efektně dokresluje jednoduchý tvar svítidla. Stojací lampa s masivní hliníkovou nohou a černým stínidlem hraje roli akcentu. Stolní lampa u TV by mohla mít jednodušeji tvarovanou nohu a kruhové stínidlo.

 

Doplňky

I doplňky citlivě dokreslují styl. Láhve kvalitního alkoholu a broušené karafy v otevřené polici vytvářejí se sochou ležící ženy dokonalé pánské zátiší. Ženský prvek je zde zastoupen nádhernou skleněnou mísou na vysoké noze. Dvojice skleněných dóz vyzývá k mlsání sušenek nebo bonbónů. Dokonale tvarovaná bonsaj v pozadí je perfektní tečkou této pečlivě navržené kompozice.


Kuchyně

Netradiční materiálové řešení kuchyně pochází z dílny německé firmy Eggersmann, kterou na českém trhu zastupuje firma Sedlák-interiéry.

Cena: dle sestavy

 

 

 

 

Barová židle

Do elegantního interiéru v tradičním pojetí patří barová židle s dřevěnou podnoží a pohodlným čalouněným sedákem i opěrákem. Přesně taková je židle CHAMPAGNE s č. 313 502 od firmy TON.

Cena: 4195 Kč

 

 

 

 

 

 

Socha

Také do kuchyně patří umělecká díla. Proč neoživit pánský bar půvabnou soškou ženského aktu? Tento s názvem „Nádech“ je od autora s uměleckým jménem Kuan a koupíte ho na www.fler.cz.

Cena: 1665 Kč

 

 

 

 

 

 

 

Karafa

Parádní karafa je samozřejmě v baru nepostradatelná. Tento nádherný broušený kousek prezentuje ruční práci českých sklářů. Karafu s obsahem 0,8 litru prodává firma A+P sklo-porcelán.

Cena: 2351 Kč

 

 

 

 

 

 

Mísa

Potraviny vystavené v lichotivé pozici na míse s vysokou nohou přímo vybízejí k nakousnutí. Zdobnou skleněnou mísu o průměru 17 cm a výšce 9 cm prodává Ma Maison.

Cena: 595 Kč

 

 

 

 

 

 

Dóza

Sušenky, bonbóny, ořechy a další pamlsky je vhodné chránit před přístupem vzduchu ve skleněné dóze, která usnadňuje přehled o obsahu. Dózu s průměrem 12 cm, výškou 20 cm, plechovým víčkem a pískovaným nápisem N°1 prodává Bella Rose.

Cena: 175 Kč

 

 

Svítidlo stropní

Extrémně dlouhý a navíc ještě zakřivený bar nejlépe osvětlí řádka drobných svítidel. Stylově se sem dobře hodí např. křehké Barro Glass od firmy Rendl Light studio.

Cena: 2300 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obklad sloupů

Na obklad sloupů byly použity podlahové lamely z masivního dřeva. Přírodně lakovaná dubová prkna s označením MAJ 896 prodává firma Iriss.

Cena: 180 Kč/m2

 

 

 

 

 

 

Stojací lampa

Svítidla v místnosti by měla vzájemně ladit a současně rezonovat s ostatním vybavením interiéru. Lampě Arto flor od firmy Azzardo by to vedle pohovky rozhodně slušelo!

Cena: 7690 Kč

 

 

 

 

 

 

Stolní lampa

Stolní lampa by měla doplnit lustříky nad barem i stojací lampu. Překrásně třpytivé lampě Glamour Drop Chromed od firmy Kare by se to určitě podařilo.

Cena: 3800 KčAutor: ing. Veronika Haroldová | Fotografie: www.isifa.com