Elegantně a přesto domácky působí tato klasická kuchyně v historizujícím stylu. Jen málokdo najde odvahu ke kontrastnímu spojení bílých skříněk s černou deskou. Výsledek je v tomto případě obzvlášť povedený především díky množství okrově žluté, která rivalství dvou „nebarevných“ barev výrazně zjemňuje.

Teple žluté stěny a masivní prkenná podlaha dodávají kuchyni útulnost a domáckou atmosféru, zatímco kontrastní černá sem vnáší eleganci a dojem luxusu. Ten podporují i kvalitní materiály – přírodní kámen pracovní desky spolu s nerezovými spotřebiči a dřevěnými jemně profilovanými dvířky kuchyně.

Bílá linka působí lehce a vzdušně navzdory poměrně velkému objemu skříněk. Právě díky bílému nátěru se kuchyně dokonale opticky navazuje na další části interiéru: krb má dřevěné bílé obložení a pracovna v pozadí je vybavena totožnými skříňkami jako kuchyňská linka. Skupinka obrázků na stěně s krbem tvoří kuchyni atraktivní pozadí.

Atmosféru obytné kuchyně umocňuje otevřená knihovna pracovny, která je pravděpodobně součástí obývacího pokoje. Dynamiku do prostoru vnášejí halogenové lampičky s možností plynulé regulace výšky. Jejich materiálové provedení kombinující nerez a sklo dokonale souzní s atmosférou a stylem interiéru.

Poněkud nezvyklým prvkem této kuchyně jsou dva dřezy – jeden slouží k umývání nádobí a zeleniny, druhý k očistě rukou při vaření.

Inspirujte se radami architektky

Kuchyně

Kuchyni HALINA s jemně profilovanými dvířky a dekorativními slupky lakovanou v odstínu slonová kost do vysokého lesku dodává firma HANÁK nábytek.

Cena:  dle rozsahu sestavy

 

Žula

Elegantní a téměř nezničitelnou desku z tmavé žuly „VISAG BLUE E“ oživené modro-fialovým žíháním dováží z Brazílie firma GRANIT HOLEC.

 Cena: k doptání

Svítidlo

Celokovové měkce tvarované bodové svítidlo SURI TITAN prodává firma DAYLIGHT.

Cena: 1 270 Kč/ks

Baterie

S měkkými tvary profilace dvířek, sloupků a madel trouby korespondují obě dřezové baterie. Měkce zaoblenou pákovou baterii s názvem RETAIRO JAGUAR 2777 nabízí firma KOUPELNY-SEN.cz.

Cena: 1 644 Kč

Obraz

Obraz na místě skříněk dodá každé kuchyni nádech luxusu a atmosféru obytné místnosti. Tento tématicky příhodný plakát s názvem PJATERRYD a rozměry 78 x 118 cm koupíte v IKEA.

Cena: 998 Kč

 http://cms.tvujdum.cz/userdata/images/475336m.jpg

Rám

Zarámovat ho můžete například do elegantního tmavého rámu RIBBA z IKEA, ovšem maximální rozměr rámu 72 x 102 cm neumožní obraz zapaspartovat. Protože s paspartou vypadá lépe, je vhodné objednat paspartu i rám na míru přímo v rámařství.

 

Váza

Jednoduchá váza z čirého skla bude vypadat pěkně i prázdná nebo v době Adventu naplněná vánočními ozdobami. Vázu BLADET s průměrem 20 cm a výškou 28 cm koupíte v IKEA.

Cena: 199 Kč

Tulipány

Pokud je někomu líto peněz za živé květiny, může si pořídit umělé. Jejich kvalita je vysoká a vzhled často od živých květin téměř k nerozeznání. Umělé tulipány na snímku dodává velkoobchod HARASIM.

Cena: 20 Kč/kus

- po rozkliknutí náhledu si prohlédněte celý obrázek

Ing. arch. Veronika Haroldová
Foto: Profimedia.cz, prodejci