Mezi největší přednosti této kuchyně patří to, že je vyrobená truhlářem podle představ klienta a na míru danému prostoru. Může se chlubit použitím výhradně kvalitních materiálů: linka je z masivního dřeva v kombinaci s dýhou, pracovní deska je ze zelené žuly, na podlaze jsou položené dlaždice z přírodního kamene a celý prostor oživuje příčka ze skleněných tvárnic.

 

Individualita

Majitel této kuchyně je výjimečná a kreativní osobnost. Málokdo má totiž odvahu vzepřít se módním trendům a jít při navrhování svého domova vlastní cestou. Kuchyň tzv. na míru sice už dnes není žádnou vzácností, ovšem zpravidla se podobá těm „katalogovým“ jako vejce vejci. Výhoda individuálního řešení pod taktovkou kuchyňského studia zpravidla nepřesáhne řešení problematických prostorových poměrů a rozhodně nehledá individuální tvary, materiály ani detaily. Tato kuchyň je nejspíš dílem architekta, který naslouchal klientovi a originálním způsobem zohlednil jeho preference.

 

Voňavé dřevo

Majitel této kuchyně miluje přírodní dřevo - poctivé, voňavé a s nezaměnitelnou kresbou. Módní a poněkud unylá světlá dřeva jako jasan, javor nebo bříza ho neoslovily, stejně tak jako tmavé a výrazné exotické dřeviny. Preferoval tradiční a dostupné místní dřevo s dekorativní kresbou, se kterým moderní kuchyně získala neotřelý výraz a lehce rustikální nádech. Originalitu kuchyni dodává především řešení otevřených dílů. Ty se totiž obešly bez všudypřítomného lamina. Jsou z poctivého dřeva a na zajímavosti získaly s dekorativními dřevěnými zády.

 

 

Funkce prioritou

V této kuchyni měla prioritu funkce, která díky prozíravému klientovi a citlivému návrháři dostala krásnou formu. Otevřené díly vznikly v místě a rozsahu přesně podle přání klienta. Vinotéka je díky geometrickému pravidelnému rastru a monumentálnímu rozsahu nepřehlédnutelná a výborně ladí s pravidelným rytmem polic pro skleničky za linkou. Ty jsou pojaty zcela atypicky: jsou velmi mělké (pouze na jednu řadu křehkých sklenic) a využívají celou plochu stěny mezi linkou a horními zavěšenými skříňkami.

 

Barový pult

Také barový pult se zcela vymyká módním trendům a neopisuje obvyklá řešení, přesto nepostrádá atraktivitu. S výraznou kresbou dřevěného obkladu získal silný výtvarný náboj a kuchyň díky důslednosti v jednotném materiálovém pojetí působí velmi kompaktně. Barové židle jsou do ostrůvku prakticky zapuštěné, což šetří místo v jídelně a současně umožňuje pohodlné sezení. Bíle omítaný zděný bok barového pultu ho odlehčuje a nese elegantně tenkou žulovou desku. Zajímavým detailem je její členění různými druhy varných desek a zabudovaným prkénkem pro krájení surovin.

 

Kontext

Velmi působivý je soulad kuchyně s navazujícími prostory. Tato kuchyň je názornou ukázkou, jak dosáhnout harmonického výrazu interiéru materiálovou selekcí a důsledným opakováním zvolených motivů a barev. Materiál kuchyňské linky je navzdory trendům jednotný. Jediné vzrušení obstarávají nerezové spotřebiče a žulová pracovní deska, která barevně navazuje na kamennou dlažbu. Podsedáky barových židlí zdůrazňují zelený podtón v barvě přírodního kamene. Lehkost a vzdušnost sem vnáší skleněná příčka z Luxfer, která svým rastrem rezonuje s vinotékou.

 

Barová židle

Židle RIOJA potěší svým elegantním a současně jednoduchým tvarem, který dobře zapadne do jakéhokoliv interiéru. Sezení na celodřevěné židli zpříjemní polstrovaný podsedák.

Cena: 1955 Kč

 

 

 

 

 

Žulová deska

Temně zelená žula Green Rainbow byla pro tuto kuchyň ideální volbou. Široký výběr přírodních kamenů vhodných pro kuchyňské desky nabízí např. firma GRANIT HOLEC.

Cena: dle rozměrů a tloušťky desky

 

 

 

 

 

 

 

Digestoř

Nad velkorysou varnou desku nebo do rozlehlé kuchyně patří adekvátně velká digestoř. Jednou z nich je např. nerezová digestoř FAGOR CFB-90AX, kterou můžete koupit např. na www.mall.cz.

Cena: 10 659 Kč

 

 

 

 

Vozík

Úložnou kapacitu kuchyně zvýší kuchyňský vozík, aniž by jí opticky zatížil. Vozík na snímku je využitý jako pojízdný bar. Prakticky řešený kuchyňský servírovací stolek FLYTTA z nerezu prodává IKEA.

Cena: 3 490 Kč

 

 

 

 

 

 

Luxfery

Skleněné tvárnice dokáží přivést světlo hlouběji do dispozice a pravidelný rastr spár působí v interiéru velmi dekorativně. Elegantní Luxfery z matového skla s označením Pegasus Q19 T Sat Neutro prodává www.bagno.cz .

Cena: 194 Kč za kus

 

 

 

 

 

 

Orchidea

Orchidej vnese do kuchyně nádech exotiky a svým něžný tvarem příjemně kontrastuje s pravidelnými až přísnými liniemi kuchyňského nábytku. Orchidej Phalaenopsis prodává IKEA.

Cena: 349 Kč

 

 

 

 

 

 

Květináč

Ostentativní krásu orchidejí nechá nejlépe vyniknout obyčejný terakotový květináč. Zajímavý květináč MANDELL v neutrální hnědo-šedé barvě prodává IKEA .

Cena: 49 Kč

 

 

 

 

 Autor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: www.isifa.com, prodejci