Tato kuchyně je lahůdkou pro všechny milovníky bílé barvy a vyznavače minimalismu. Z jejího výrazu a prezentace lze snadno vyčíst vysoké sebevědomí a odhodlání držet se svého vytříbeného stylu bez kompromisů. Studenou bílou barvu proto nijak nezatepluje, naopak - její efekt násobí dalšími chladnými materiály: kovem a sklem.

 

Dokonale hladká podlaha ze speciální stěrky působí díky lesku výjimečně a ačkoliv lze pochybovat o její praktičnosti ve vysoce namáhaném kuchyňském provozu, nelze jí upřít atraktivní vzhled. Broušený nerez na zdi za pracovní plochou napodobuje zrcadlo – odráží zpět do místnosti přirozené denní světlo a kuchyni dynamizuje četnými odlesky měkce tlumenými povrchovou úpravou. S elegantním obkladem čelní stěny materiálově dokonale ladí extra široká lednice, jejíž dvířka do kuchyně vnášejí zářící vertikálu.

 

Digestoř je svým rozměrem a vzhledem natolik majestátní, že vytváří fenomenální ústřední prvek celé kuchyně. Sdružuje v sobě vertikálu i horizontálu v harmonickém souladu proporcí. Intimitu nad jídelním stolem v přímé vazbě na pracovní plochu zajišťuje nádherný křišťálový lustr zdobený stovkami skleněných ověsek. Výjimečností svého vzhledu je digestoři rovnocenným partnerem.

 

 

Filigránské zdobení vnáší do kuchyně jemnější měřítko a mnoha světelnými odlesky dokonale souzní s nerezovým plechem. Barové židličky z transparentního plastu s pokorou respektují zvolené nebarevné schéma a střídmost minimalismu. Bílá dětská barová židle z plastu je velmi praktická, protože snadno omyvatelná, malému stolovníkovi navíc díky pultíku poskytuje vlastní prostor. Její největší zásluhou je ovšem fakt, že nijak nenarušuje čistý a vybroušený styl této výjimečné kuchyně.

 

Kuchyně

Kuchyně v minimalistickém stylu miluje bílou barvu a nenápadné úchytky. Dokonce se obejde zcela bez nich. Podobnou kuchyni v působivé bílé s vysokým leskem najdete v IKEA. Korpusy z řady FAKTUM jsou doplněny dvířky ABSTAKT.

Cena: dle sestavy

 

 

 

 

 

Digestoř

Extra široká celonerezová digestoř je v prostoru obzvlášť působivá. Digestoř od firmy FRANKE FDF 9054 P I XS je široká celých 120 cm. Prodává www.levne-elektro.cz.

Cena: 21 195 Kč

 

 

 

 

 

Baterie

Jak je tato baterie jednoduchá, tak je působivá neboli „v jednoduchosti je krása“. Baterie Blanco Antas-S v chromovém provedení koupíte na www.dřezy-baterie.cz.

Cena: 3 600 Kč

 

 

 

 

 

 

Barová židle 1

Transparentní stolička Charles Ghost je designovou ikonou z dílny Phillipa Starka. V nebarevné verzi doplní jakýkoliv interiér. Tato je nejvyšší ze třech nabízených verzí – měří celých 75 cm. Prodává Kartell.

Cena: 5168 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barová židle 2

Skupinku čtyř identických stoliček výborně zpestří jedna židle v jiném designu, ale stejném stylu. Tato barová židle má zajímavě tvarovaný bílý sedák, který si s bílou kuchyní bude jistě dobře rozumět! Barovou židli Style ABS prodává Kare.

Cena: 2900 Kč

 

 

  

 

 

 

Lustr

Dobře zvolený lustr nad jídelním stolem ovládne celý prostor jídelny. Tento zajímavý křišťálový lustřík bohatě zdobený skleněnými ověsky má navíc i nádherné jméno Rosendal, rozměry 56 x 53 cm a krásný světlený výkon 6 x 40 W.

Cena: 8 794 Kč

 

 

 

 

 

 

Váza

Váza by neměla chybět v žádné kuchyni. Zdůrazňuje ženský prvek v interiéru, který osvěžuje barvami a vůněmi čerstvě řezaných květin. Jednoduchá skleněná váza BLADET z IKEA má průměr 15 cm a výšku 30 cm.

Cena: 149 Kč

  

 

 

 

 

 

 

 

Ing. arch. Veronika Haroldová

Foto: prodejci, www.isifa.comAutor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: prodejci, www.isifa.com