Mírná barevnost

Největšího efektu bylo dosaženo dokonalým souladem barev. Ty byly kombinovány podle osvědčeného receptu, tzv. tón v tónu, který je zárukou harmonického výsledku. Principem je použití jedné barvy v několika pečlivě vybraných blízkých odstínech oživených akcenty, které zajistí potřebný kontrast jako prevenci nudy či fádního celkového výrazu. Rozlehlá krémová kuchyně stojí na světle béžové podlaze, od které se decentně odráží. Více vyniknout jí dovoluje okrová výmalba, která interiér výrazně proteplila a svým zlatavým nádechem mu dodala punc luxusu.

 

Krémová kuchyně

Krémová kuchyně působí zcela jinak než klasická bílá. Jemný rozdíl v odstínech bílé je pro mnohé možná nepodstatný, rozdíl v atmosféře a výsledném vjemu je však překvapující. Bílá barva proteplená kapkou žluté oblékla kuchyni do velmi slušivého a přívětivého kabátku, který ji proměnil v hřejivé srdce domova. Soulad s dalšími barvami v interiéru působí klidným a vyrovnaným dojmem. Jemná, světlá barevnost vytváří velmi příjemné prostředí, ve kterém je radost vařit i jen tak pobývat v přátelském hovoru s kuchařem.

 

Kamenná podlaha

Stejnou měrou jako kuchyňská linka se na skvělém výsledném dojmu podílí i kamenná podlaha. Velké obdélné formáty dlaždic z přírodního mramoru jsou nepravidelně sesazované s téměř neznatelnými spárami, kterým vděčí za svůj noblesní a elegantní vzhled. Lesklá povrchová úprava z hlediska údržby zdánlivě není optimální volbou do namáhaného kuchyňského provozu, ale snadno se stírá a díky přirozené kresbě a jemnému žilkování kamene se na podlaze drobečky spolu s dalšími drobnými nečistotami milosrdně ztratí.

 

 

Celkové osvětlení

Osvětlení je řešeno čistě a elegantně, ostatně stejně jako celá kuchyně. Halogenové spoty zabudované do sádrokartonového podhledu zalévají kuchyni rovnoměrným intenzivním jasem, připomínajícím přirozené denní světlo. Jejich akcentní svit zdůrazňuje krásu leštěného přírodního kamene na podlaze i pracovních deskách. Nenápadná lišta nad pásovým oknem, která na první pohled působí jako konstrukce ukrývající mechanismy římských roletek, nečekaně ukrývá další řadu svítidel, osvětlujících pracovní plochu pod okny.

 

Dekorativní osvětlení

Rozdíl mezi průměrným a nadprůměrným interiérem je často v koncepci osvětlení. Až příliš často bývá podceňován počet, typ, styl a výkon interiérových svítidel. Na okraji zájmu zůstává dekorativní osvětlení s nálepkou zbytečného luxusu. Zde se designér věnoval celkovému, pracovnímu a dekorativnímu osvětlení stejným dílem. Bohatě nasvětlené horní skříňky se skleněnými fochy i nádobím doslova září a připomínají luxusní vitrínu v klenotnictví. Také třpyt skleněného lustříku nad ostrůvkem je okouzlující a ve dvojici nebo trojici by vynikl ještě víc.

 

Vkusné doplňky

Tato kuchyně je důkazem toho, že útulný a přívětivý interiér lze vytvořit s pouhým minimem doplňků. Jde spíše o kvalitu předmětu a cit pro jeho správné umístění. Například hodiny s chromovým rámem na zlatavé výmalbě nádherně vynikají - osové umístění nad pásovým oknem je velmi efektní! Také místo pro dekorativní nádobí nad zabudovaným varným centrem bylo zvoleno s citem a vkusem. Pouhé tři kousky ručně malovaného porcelánu stačí na to, aby přitahovaly pozornost. Drobné obrázky oživují dlouhý parapet pásového okna, zatímco varný ostrůvek zdobí skleněný svícen a váza s kyticí bílých lilií.

 

Podlaha

Světlý leštěný mramor na podlaze interiér prosvětlí a dodá mu luxusní nádech. Mramor „Krém zlatý“ dodává firma Piedra v dlaždicích s rozměry 30,5 x 30,5 x 2 cm.

Cena: 1199 Kč/m2

 

 

 

 

Kuchyně

Krémový matný lak na kuchyňských dvířkách působí velmi noblesně, obzvlášť je-li doplněný dalšími tóny stejné barvy. Kuchyni „Florida“ vyrábí firma Antico specializovaná na nábytek z masivního dřeva.

Cena: dle sestavy

 

 

 

Pracovní deska

Deska na barovém pultu je z hnědočervené žuly, která dokonale ladí s barevností interiéru. Podobnou žulu s názvem „Carmen Red“ má ve své nabídce firma Granit Holec.

Cena: dle rozměru a provedení

 

 

Barová židle

Moderní barové židle se subtilními koženými sedadly a kovovou centrální nohou dodaly stylové kuchyni svěží výraz. Podobně by se u pultu vyjímala židle „Thin“ s elegantně tenkým sedákem z ohýbaného dřeva od firmy Kartell.

Cena: 12 745 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Svícen

Dekorativní skleněný svícen na nožce chrání plamének svíčky před průvanem a současně dobře odráží jeho světlo do okolí. Bohatý výběr stylových svícnů všech velikosti nabízí firma Flamant.

Cena: k doptání

 

 

 

 

 

 

 

Hodiny

Ve stylové kuchyni se skvěle vyjímají klasické hodiny s černými číslicemi na bílém ciferníku v kovovém profilovaném rámu. Podobné hodiny s průměrem 16 cm prodává firma Bella Rose.

Cena:  911 Kč

 

 

 

 

 

 

Lilie

Ve vysoké skleněné váze se bude nádherně vyjímat kytice bílých lilií. Čerstvé květy lze nahradit kvalitními umělými s textilními lístky, které jsou často od pravých k nerozeznání. Bílou lilii délky cca 80 cm prodává např. e-decor, širokou nabídku luxusních umělých květin má v nabídce firma SIA.

Cena: 139 Kč

 

 

 

Rámeček

Do stylové kuchyně patří obrázky nebo rodinné fotografie v pěkném rámu. „Ribba“ rám v dekoru ořechového dřeva díky rozměrům 50 x 23 cm nabízí prostor hned pro tři fotografie. Prodává IKEA.

Cena: 169 Kč

 Autor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: www.isifa.com, prodejci