Tmavá podlaha

Kdo má rád kontrastní, působivá řešení, často zvolí tmavou, výraznou podlahu. Ta totiž dokáže pocitově ukotvit a zútulnit i kompletně bílo-bílý interiér. Neměla by však v interiéru zůstat osamocená. Zde jí doplňují atraktivně vysoké zárubně, které na světlých horizontálně členěných stěnách působí dekorativně a stěny výrazně rytmizují. Také černohnědý nábytek v jídelně s podlahou dokonale ladí. Protože je mezi nimi malý kontrast, doporučila bych ho doplnit kusovým kobercem.

 

Zářivý obraz

Podlaha vytvořila nejen dobrý základ celému interiéru, ale také monumentálnímu a originálnímu výtvarnému dílu. Nádherný abstraktní obraz planoucí žhavými barvami ohromí svou velikostí a zaujme prostorovou dimenzí: otáčí se zcela nečekaně přes roh do vstupní chodby, kde plní hned několik funkcí. Stejně jako jídelnu, také chodbu jasné barvy obrazu výrazně zdobí. Současně jednoznačně označuje konec chodby a uvozuje tak jídelnu – funguje tedy v rámci bytu jako atraktivní mezník a nepřehlédnutelná značka cesty do kuchyně.

 

Bílá kuchyně

Samotná kuchyně v této kompozici rozhodně nehraje prim. Záměrně na sebe nijak neupozorňuje, protože jejím zájmem je maximálně splynout s pozadím, vytvořit dojem stěny. Kompletně bílé pojetí, ze kterého vybočují pouze designová dvířka multifunkční vestavěné trouby jí v tom pomáhá. Volba vysokého lesku je zde oprávněný hned ze dvou důvodů. Kromě toho, že se jedná o oblíbený, pohledově atraktivní a módní povrch, maximálně odráží denní světlo. Účinně tak zamezuje tomu, aby kuchyně ve výklenku díl od okna působila tmavě nebo ponuře.

 

 

Atypický předěl

Dalším zajímavým prvkem tohoto interiéru je předěl mezi kuchyňským koutem a jídelnou. Ačkoliv se vedle oslnivé záře blízkého plátna zdánlivě ztrácí, jeho řešení si rozhodně pozornost zaslouží. Spolu s béžovou dlažbou v kuchyni tvoří barevný mezičlánek v kontrastním interiéru a změkčuje tak jeho výraz. Navíc ho zjemňuje detaily, které sem vnášejí drobnější měřítko. Proporce všech částí vzdušného předělu jsou vyvážené a jejich půvab podtrhují křehké skleněné police spolu s chytře zabudovaným osvětlením.

 

Nenápadné osvětlení

Celkové osvětlení tohoto interiéru je řešeno v minimalistickém duchu. Samotná svítidla jsou maximálně potlačená vestavbou do sádrokartonových podhledů nebo zabudováním nábytku a pohledově se proto nijak neuplatňují. Svítidla nad čtvercovými difusory z mléčného skla v chodbě jsou velmi působivá pravidelným rytmem. Jemná profilace jejich rámů dokonale ladí s horizontálním členění stěn, které díky ním působí výjimečně a luxusně. Prostor členěný pravidelnými tvary, čistými liniemi, průvlaky a podhledy působí úpravně, čistě a přesvědčivě.

 

Chybějící doplňky

Doplňky mi v tomto zajímavém interiéru citelně chybí. Jakkoliv je obraz silný motiv, který nesnese konkurenci, není nutné na další doplňky v interiéru zcela rezignovat. Kromě toho, že u stolu chybí čtvrtá židle, působí malý proutěný košíček s ovocem opuštěně. K formátu obrazu by se lépe hodila velkorysá mísa výjimečná tvarem, materiálem nebo barvou. Také titěrné dekorace na skleněných policích působí rozpačitě. Dokonale „vyčištěná“ kuchyňská linka je nepřirozeně prázdná. Varná konvice, kávovar nebo denně užívaný robot by jí vdechl více života a věrohodnosti.

 

Podlaha

Ořechová podlaha má nádhernou kresbu a elegantní tmavou barvu, která efektně kontrastuje s bílými stěnami. Podlahu Ořech Bloom nabízí v rámci kolekce Lodge firma Kahrs.

Cena: 1015 Kč/m2

 

 

 

 

 

 

Kuchyně

Bílá lesklá kuchyně je tou nejlepší volbou do tmavých kuchyňských koutů, které dokáže rozjasnit. Krásu lesklého povrchu je škoda narušovat úchytkami, proto je ideální volit typ dvířek s průběžnou zápustnou úchytkou. Působí jemně, čistě a je bezpečná pro děti. Tuto nádhernou kuchyni v kombinaci bílý lesk/bříza nabízí pod názvem Linie B Koryna.

Cena: dle sestavy

 

Stůl

Jídelní stůl má být dřevěný! Stůl Cordoba od české firmy Ton zajímavě odlehčuje tmavé masivní dřevo skleněnou deskou.

Cena: 19 752 Kč 

 

 

 

Židle

Kvalitnímu dřevěnému stolu budou slušet židle ze stejného materiálu. Lyon,  jednoduchou židli s moderním designem prodává Ton.

Cena: 4 285 Kč

 

 

 

 

Mísa

Ke skleněné desce, tmavému rámu stolu i pestrému obrazu se dokonale hodí výrazná mísa. Červená drátěná mísa Tradig z IKEA ve stylu retro se ráda předvádí.

Cena: 499 Kč

 

 

 

 

 

 

Obraz

Do moderního kontrastního interiéru v neutrálních barvách dokonale zapadá výrazný abstraktní obraz. Obraz Hallaryd z IKEA má rozměry 83 x 102 cm a v interiéru je nejen díky nim nepřehlédnutelný!

Cena: 2490 Kč
 Autor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: www.isifa.com, prodejci