Tato kuchyně na první pohled prozrazuje jisté „staromilectví“ svých majitelů. Ti evidentně milují dřevo ve všech podobách a rádi se obklopují starým, léty užívání opotřebeným nábytkem. Poctivý základ halové jídelny tvoří dřevěná dubová podlaha, se kterou dokonale ladí kuchyňská linka dýhovaná javorovým dřevem. 

Kuchyně zabírá nezvykle velkorysý a poměrně členitý prostor, se kterým se vyrovnává členěním do několika funkčních zón. V samostatném bloku vyzděném na míru korpusům a spotřebičům najdeme kapacitní skladovací prostory bohatě suplující spíž a americkou lednici oživené vitrínou na často používané nádobí. Pod ní našel místo pojízdný servírovací stolek, který dokáže operativně rozšířit odkladní plochy při práci.

Směrem do jídelny je situovaná část kuchyně využívaná pro přípravu snídaní, rychlých svačinek a studeného občerstvení konzumované často přímo u přilehlého barového pultu. Varné centrum a velký dřez se nachází v zadní části kuchyně bohatě osvětlené denním světlem a prakticky skryté před zraky stolovníků.

Stejně jako podlaha a kuchyně je také nábytek v jídelně dřevěný. Ačkoliv stůl a židle jsou z různého dřeva a mají pravděpodobně i rozdílnou minulost, sluší jim to spolu a jejich budoucnost vypadá nadějně.

Osobitost prostoru dodává starý poštovní regál zaplněný s aranžérskou zručností ručně psanými dopisy, zatímco skupinka dřevěných rámů na své motivy ještě čeká.

Nejlepším pozadím pro několik druhů dřeva jsou čistě nabílené stěny, prostor jídelny zútulňuje adekvátně velké svítidlo. Papírový lampión jemně rozptyluje světlo zdroje do všech stran a dodává mu teplý nádech.

Inspirujte se radami architektky:  

Kuchyně

Jednoduchou a současně elegantní dubovou kuchyni kombinující masivní rámy s dýhovanými deskami prodává IKEA - korpusy FAKTUM zakrývají dvířka TIDAHOLM.

Cena: dle sestavy

Regál

Různé starožitné regály lze najít v Antikách, bazarech, starožitnostech nebo zakoupit na inzerát. Tento nádherně patinovaný starý kupecký regál může po citlivé renovaci sloužit ještě dlouhá léta. Dle údajů v inzerátu má rozměry 2,20 x 1,40 m a k odběru je v Ratajích nad Sázavou.

Cena: 12 000 Kč

 

Servírovací stolek

Kde to místo dovoluje, ocení hospodyňka pojízdný servírovací stolek, který nabízí rozšíření pracovní plochy při pečení cukroví, zavařování a ostatních větších „akcích“ v kuchyni.

Cena: 2490 Kč

Židle

Tuto nostalgickou židli s názvem IRONICA prodává TON a nejlépe jí to bude slušet v sousedství starožitného regálu.

Cena: 990 Kč

Jídelní židle

Tzv. thonetka, židle N° “18“ od firmy TON je klasikou celá desetiletí. Nejenže dobře vypadá, ale je také velmi pohodlná. Tato má navíc dekorativně zdobený dřevěný sedák.

Cena: 1670 Kč

Barová židle

Jednoduchá a nenápadná barová židle bez zbytečných ozdob díky světlému dřevu opticky splyne s celodřevěnou kuchyní stejně jako na obrázku. Barovou židličku BOSSE s rozměry 39 x 39 x 74 cm prodává IKEA.

Cena: 799 Kč

Lustr

Nadčasově krásný papírový lampión prodává už pár desetiletí IKEA. Stínidlo RIGOLIT je k dispozici v několika velikostech.

Cena: 69 Kč za průměr 45 cm

 

 

Rámy

Zajímavou sestavu obrázků na stěně vytvoříte kombinací různě velkých rámů z odlišných materiálů, ovšem v jednotném stylu. Rámy RIBBA v hliníkovém provedení nebo v efektu ořechu nabízí v mnoha velikostech IKEA.

Cena: 199 Kč/42 x 52 cm,

            149 Kč/24 x 33 cm

 

Mísa

Nerezová mísa geniálně jednoduchého tvaru oživí a rozsvítí každý interiér bez ohledu na styl. Servírovací mísu BLANDA BLANK nabízí IKEA ve třech velikostech. Tato s průměrem 28 cm a výškou 13 cm je největší a nejefektnější.

Cena: 199 Kč

 

Talíř

Nostalgicky laděnou kuchyni a jídelnu osvěžuje moderní stolní nádobí. Hranatý talířek s rozměrem 18/18 cm a jemně zaoblenými rohy v decentní béžové barvě prodává v rámci designové řady 365+ IKEA.

Cena: 59 Kč

 

 - po rozkliknutí si prohlédněte větší obrázek

Ing. arch. Veronika Haroldová
Foto: Profimedia.cz, prodejci