Ačkoliv tato kuchyně nijak nevyniká inovativním designem kuchyňských skříněk, materiálovým řešením ani barevnou koncepcí, zaujme na první pohled. Její atypický půdorys zajímavě zvýrazňují křivky zapuštěných svítidel, se kterými interiér získal originální tvář. Měkce zaoblené obvodové konstrukce lité z betonu působí paradoxně velmi jemně a něžně. Tento dojem ještě násobí volba světlých neutrálních barev.

 

Neutrální barvy

Tato kuchyně je přesvědčivým důkazem toho, jak efektní dokážou být zdánlivě nevýrazné neutrální barvy. Mimo to, že jsou nadčasově krásné a přirozeně elegantní, hned tak se neomrzí. Netuctový šedý odstín lakovaných dvířek zaujme nádechem do zelena a hedvábně matným povrchem. Podlaha z keramických dlaždic v barvě kapučína je zvolena příhodně, protože se na ní v náročném kuchyňském provozu leccos milosrdně ztratí. Podlaha, která z kuchyně plynule pokračuje do obytné části pokoje, působí velkoryse a oba prostory opticky otevírá.

 

Nerezový plech

Ke kapučínové podlaze a chladné šedé lince zvolil designér nerezovou pracovní desku i obklad za linkou. Ten kuchyni vytvořil elegantní a díky světelným odleskům velmi efektní pozadí. Nerez je ideální materiál do tzv. pánského interiéru, který dokonale stylově dokresluje. Co na tom, že jeho údržba je poněkud náročná - muži se s takovými malichernostmi většinou netrápí. Nerez se v této kuchyni opakuje ještě na všech spotřebičích včetně lednice a dodává kuchyni jednotný a sebevědomý výraz. Svým decentně lesklým broušeným povrchem ji obohacuje o další typ povrchové úpravy.

 

Industriální styl

Interiér kuchyně je navržený v pánském, lehce industriálním stylu. Zásady obou velí držet se neutrálních a spíše chladných barev spektra, které oživí kontrast různých struktur a povrchů. Jemnější výraz získal tento interiér díky bílému stropu a vysokým dveřním křídlům. Bílou skvěle doplňují šedo-béžové betonové stěny a kapučínová dlažba. Obvyklou roli černých akcentů překvapivě sehrála šedá, která nepůsobí tak tvrdě a radikálně. Příjemné napětí do relativně banálního barevného schématu vnáší lesk dlažby v kontrastu s matně broušeným nerezem a hrubou strukturou litých betonových zdí.

 

 

Stylové osvětlení

Volba osvětlení byla v tomto interiéru provedena doslova ukázkově, s velkým citem a vkusem. Elegantně subtilní zářivka nad ostrůvkem zaujme svou neobvyklou délkou, díky které dokonale nasvětluje jeho značnou část. S interiérem dokonale rezonuje jak svým materiálem, tak barevností i stylem. Jemně zaoblenými konci odpovídá plynulým a měkkým křivkám obvodových stěn a ladí se zapuštěnými světly v atypických lineárních štěrbinách, které působivě zvýrazňují netradiční dispoziční řešení. Osvětlení pracovní plochy linky je tak řešeno zcela bezchybně – neoslňující, ploché a průběžné.

 

Ženské prvky

Pánský styl, barevnost i materiály v interiéru kuchyně harmonicky vyvažují ženské prvky – množství světla a bílé barvy spolu s jemně zaoblenými tvary konstrukcí. Měkce tvarovaná deska světlounkého ostrůvku je ženským protipólem chladné a o poznání tmavší linky. Neotřelými a decentními akcenty jsou židle u jídelního ostrůvku, které nádhernými tvary a masivním dřevem dobře doplňují chladné neutrální schéma. Ženská ruka je tu znát také ve výběru doplňků: dřevěná a nerezová mísa ladí se skleněnou vázou a přiměřeně zjemňují celkový dojem.

 

Židle

Měkce ohýbané dřevo klasické dřevěné židle příjemně naruší strohost minimalistické kuchyně. Barovou Židli BANAN 311 131 prodává česká firma TON v několika odstínech moření.

Cena: 2640 Kč 

 

 

 

 

 

 

Zářivka

Dlouhý kuchyňský ostrůvek využívaný také pro stolování nejlépe nasvětlí štíhlá a nenápadná zářivka. Zářivka OPEN GRIL měří úctyhodných 162,5 cm a její profil je velmi subtilní - pouze 4,5 x 4,5 cm . Prodává Rendl Light Studio.

Cena: 6800 Kč

 

 

 

 

 

Lis na citrusy

Lis na citrusy JUICY SALIF z dílny světově známého designéra Phillipe Starcka je typickou designovou ikonou. Můžete ho koupit např. na www.design4home.cz.

Cena: 1992 Kč

 

 

 

 

 

 

Mísy

Do minimalistické kuchyně patří tvarově jednoduché mísy. Dřevěná s nerezovou se skvěle doplňují a rezonují s materiálovým pojetím interiéru. Obě mají identické rozměry (velkorysý průměr 28 cm a výšku 13 cm ) i jméno BLANDA, liší se nepatrně pouze příjmením: březová mísa se jmenuje MATT, nerezová BLANK. Obě prodává IKEA.

Cena: 499 Kč za dřevěnou mísu a 199 Kč za nerezovou

 

 

 

 

 

Váza

Jednoduchá válcová váza z čirého skla působí pěkně v každém interiéru bez ohledu na styl a příležitostně jí lze použít jako stylový svícen. Vázu - svícen o průměru 20 cm s výškou 35 cm prodává Flamant.

Cena: k doptání

 

 

 

 

 

Růže

Kytice čerstvých řezaných květin je tím nejlepším interiérovým doplňkem. Pokud si je chceme dopřávat denně, můžeme zvolit kvalitní umělé. Umělé růže z pečlivě propracovaným květy nabízí jako novinku IKEA.

Cena: v ODAutor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: www.isifa.com, prodejci