Kuchyně působí seriózně a elegantně díky kvalitním materiálům a osvědčené kombinaci několika odstínů hnědé.

Podlaha z teakového dřeva je odolná proti vlhkosti i mechanickému poškození a rozdíly v barevnosti jednotlivých lamel kuchyni příjemně oživují. Právě díky nim se na podlaze dokonale vyjímá tmavá linka v lehce historizujícím pojetí.

Jednoduché rámečky dvířek a bohatě profilovaná římsa propůjčují kuchyni solidní výraz s odkazem k historii, díky moderním nerezovým spotřebičům a nenápadným úchytkám v barvě dřeva interiér působí moderně.

Ani barové židličky na sebe příliš neupozorňují, ačkoliv by mohly. Jsou navrženy jako „neviditelné“ – s jednoduchými tvary a v tmavé barvě se na pozadí varného ostrůvku téměř ztrácejí.

Obklad za linkou je z přírodního kamene nebo jeho věrné napodobeniny. Bravurně míchá decentní odstíny hnědé s komplementární modrou a sebevědomě rozehrává symfonii mnoha odstínů na malých formátech mozaiky.

Protože bílá barva by v těchto souvislostech působila příliš tvrdě a rušivě, je pracovní deska ze světlé žuly oživené jemným žíháním. Snížený podhled má stejně jako stěny barvu bílé kávy, samotný strop se zapuštěnými svítidly je smetanový.

Citlivě sladěné barvy působí harmonicky a kuchyni výrazně zútulňují. Skleněná stínidla lamp zalévají ostrůvek hřejivým zlatavým světlem a v interiéru hrají roli půvabného akcentu.

Inspirujte se radami architektky: 

 

Lampa

V této kuchyni hrají tři malé lampičky hlavní roli. Nebojte se neutrální kuchyni oživit výrazně barevným svítidlem. Lampička TONGA od Rendl Light Studia se k tomuto účelu hodí báječně. 

Cena:  2300 Kč

 

Váza a květina

Jednoduchá neformální kytice z bílých pryskyřníků se bude dokonale vyjímat v obyčejné bílé váze. Skleněnou vázičku PERSIKA o průměru 14 cm, vysokou 17 cm prodává IKEA. Umělý pryskyřník v bílé barvě s délkou stonku 52 cm prodává firma Drescher.

Cena: 179 Kč a 59 Kč

 

Karafa

 Aby džbánek nebo karafa s odstátou vodou ovoněnou citrónem do interiéru dobře zapadl, pečlivě vybírejte stylově vhodnou nádobu. Jednoduchá nádoba z čirého skla doplní každý interiér bez ohledu na styl. Karafa LEENDE vysoká 20 cm má obsah 1,2 l a prodává jí IKEA. 

Cena: 149 Kč

 

Prkénko

Do velké a frekventované kuchyně patří kvalitní krájecí prkénko. Toto tradiční řeznické prkénko z řady EXLUSIVIT má rozměry 37 x 37 x 4 cm a prodává ho IKEA.

Cena: 499 Kč

 

Stropní svítidlo

Vedle halogenových svítidel nenápadně zabudovaných do sádrokartonového podhledu osvětluje tuto kuchyni stylové nástropní svítidlo. Podobné prodává česká firma EZR.

Cena: k doptání u dodavatele

 

Podlaha

Dřevěné podlahy v kuchyni se rozhodně nemusíme obávat, jen je nutné zohlednit náročný provoz při volbě dřeviny. Teakové dřevo používané na stavbu lodí dobře odolává vlhkosti a je velmi houževnaté. Lamelovou podlahu z atraktivně žíhaného teakového dřeva prodává firma Proparket.cz.

Cena: 1560 Kč bez DPH/m2

 

Barová židlička

Barové židličky jsou působivé svým prostým tvarem. Podobné židličky ze starého dřeva okouzlující svou přirozenou patinou dováží do ČR firma SNEL.

Cena: k doptání u dodavatele

 

Kuchyně

Elegantní kuchyni s dvířky RAMSJO zdobenými jednoduchými rámečky v černohnědém moření prodává IKEA.

Cena: dle sestavy

 

Digestoř

Jednoduchá nerezová digestoř dodá kuchyni moderní výraz. Tato je od firmy BAUMATIC, typ F70.S22 a lze jí zakoupit u mnoha různých firem, např. na www.obchodni.dum.cz.

Cena: 3559 Kč

Ing. arch. Veronika Haroldová
Foto: Profimedia.cz, prodejci