Tato kuchyně působí velmi svěže, čistě a moderně. Je to zásluha především nestárnoucí bílé barvy, kterou projasňuje rafinovaně navržený systém osvětlení. Kontrastní černá je do kompozice přimíchaná s citem a jídelní stůl z masivního dřeva interiér výrazně protepluje.

Bílá je nádherná barva, stálice mezi módními barvami všech dob. Protože je světlá, prostor velkoryse opticky otevírá. Architekti a designéři si na ní cení především to, že je neutrální, což znamená za všech okolností přátelská k jakékoliv další barvě. Zde je její krása násobena opakováním na světlé stěrkové podlaze, odlesky kuchyňských dvířek i pracovní desky i promyšleným systémem umělého osvětlení.

 

Lesk kovu

Lesk a třpyt bílé sluší - dodává jí noblesu a luxusní nádech, zvýrazňuje její jas. Stříbřitě šedé hliníkové úchytky vypadají křehce a na lesklých bílých dvířkách se skvěle vyjímají. Jejich horizontální linie zdůrazňují dispoziční uspořádání kuchyně a vnášejí do ní jasný rytmus a řád. Podobně i obě designové baterie působí na ostrůvku s mycím dřezem jako dekorativní šperky. Volba nerezových spotřebičů je v kontextu moderního stylu a bílé barvy samozřejmostí.

 

 

Třpyt světla

S lesklými povrchy kuchyňské linky dokonale rezonují odlesky originálního svítidla nad ostrůvkem. Celoskleněný, křehce působící lustr vypadá jako do stropu ukotvený pultík, nesoucí tři broušené vázy různých velikostí a tvarů. Celek působí velmi dekorativně a odraz světla z rafinovaně ukrytého světelného zdroje kreslí na strop půvabnou síť mihotavých světýlek a stínů. Atypické svítidlo dodává kuchyni osobitost, která často bílo-bílým interiérům chybí.

 

Černá jídelna

Sněhobílé kuchyni vytváří působivě kontrastní protipól jídelna. Zde převažuje elegantní černá, která s bílou odnepaměti vytváří silný a efektní tandem, plný přirozeného napětí. Nejpoutavějším prvkem je obří lustr nad jídelním stolem, který dublováním získal na výrazové přesvědčivosti. Barevný a tvarový kontrast svítidla nad masivním stolem se snaží zjemnit šestice kompletně černých kožených židlí s područkami. Černá barva se opakuje i na pozadí: na rámu okna, závěsech a příborníku.

 

Doplňky

Ačkoliv je interiér pojatý jako striktně nebarevný, pár barevných doplňků se sem pod taktovkou designéra nakonec dostalo. Barevná váza a květinové dekorace na příborníku vynikají před světlounce šedou stěnou, která zůstává dle zásad stylu minimalisticky prázdná. Dřevěný masivní stůl chladný interiér chvályhodně protepluje a navozuje intimnější atmosféru. V nastaveném barevném schématu by se skvěle vyjímala dřevěná podlaha, například elegantní dub nebo ořech s dekorativní kresbou…


Baterie

V minimalistické bílé kuchyni se bude skvěle vyjímat strohá baterie v lesklém provedení. Tato elegantní chromová baterie s označením FG 3550.031 je od firmy FRANKE.

Cena: od 6800 Kč

 

 

 

 

 

 

Židle

Celokožená černá židle bude díky svému netypickému designu v interiéru nepřehlédnutelná. Křeslo Chair First má ve svém portfoliu firma Magis, kterou u nás zastupuje 3DH.

Cena: k doptání

 

 

 

 

 

 

Lustr

Nad stůl pro 6-8 pro osob patří výrazné svítidlo, případně dvojice svítidel. Lesklý černý lustr ozvláštněný červeným kabelem prodává firma Rendl Light Studio pod označením PD 115.

Cena: 4200 Kč

 

 

 

 

 

 

Cukřenka a mlékovka

V minimalistické kuchyni se skvěle vyjímají moderní doplňky. Atraktivní set designové cukřenky s mlékovkou prodává Eva Solo.

Cena: 1500 Kč

 

 

 

 

 

 

 

Váza zelená

I do kuchyně postavené na černobílém schématu patří barevné doplňky. Váza Versailles Garden Karaffa od firmy Kare vnese svou barvou a stylem do minimalistické kuchyně zajímavý kontrast.

Cena:  2290 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Váza fialová

Se zelenou vytváří fialová dokonalý pár. Fialová váza Verklit z Ikea ladí s předchozí vázou i svým tvarem, jako by byly vyrobeny pro sebe…

Cena: 349 Kč



Autor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: www.isifa.com, prodejci