Tato kuchyně je na první pohled zajímavá a velmi přívětivá, za což vděčí svým měkce oblým tvarům. Díky nim působí originálně a daří se jí důsledně využít veškerý prostor, který jí nabízí podivně nepravidelný roh místnosti. Kuchyně se mu dokonale přizpůsobila, vytěžila z něj maximum a jako bonus získala punc výjimečnosti.

 

Cementová stěrka

Základem každého interiéru je podlaha, která do značné míry ovlivňuje jeho barevnost a materiálové řešení. Zde byla odvážně zvolena cementová stěrka, která se díky absenci spár výborně udržuje v čistotě. Jemně melírovaný šedý povrch působí neformálně a nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Stejná podlaha v celém prostoru garsoniéry kuchyni začleňuje do obytného interiéru, který opticky zvětšuje a otevírá. Elegantní šedá působí na podlaze moderně a dokonale ladí s betonovou pracovní deskou i navazující stěnou.

 

Betonová deska

Málokdo má při zařizování vlastní nemovitosti odvahu hledat nestandardní řešení, volit výjimečné materiály a pouštět se do výroby atypických prvků. Majitelé této kuchyně neváhali a zvolili pro pracovní desku beton. Ten jim umožnil realizovat kuchyni na zcela unikátním půdorysu, který reflektuje nepravidelný roh místnosti. Kuchyně ho důsledně zaplnila a zútulnila vhodně zvolenými materiály. Díky oblinám působí kuchyně velmi přirozeně a kompaktně, na jídelnu i obytný prostor navazuje plynule a nenásilně.

 

Barová dvířka

Netypických prvků a detailů v této kuchyni ovšem najdeme víc. Patří mezi ně například otevírací dvířka a sklápěcí pult, které společně dokážou kuchyni důsledně uzavřít. Pravděpodobně před nenechavými dětmi, jak napovídá v popředí umístěná trampolína. V relativně malé a půdorysně sevřené kuchyni preferovala kuchařka vlastní soukromí a bezpečí dětí před možností jejich výpomoci v kuchyni. Zavřená dvířka a sklopený pult dodají kuchyni ještě kompaktnější výraz a podtrhnou netypické řešení.

 

 

Světlé dřevo

Jak je vidět z fotografie, jedná se o garsoniéru v přízemí obytného domu uprostřed městské vilové čtvrti. Záměrem designéra proto bylo zachovat v přízemním bytě maximum přirozeného denního světla. Dosáhl toho odkrytím oken, která se musela vzdát jakékoliv textilní dekorace. Vhodně zvolené materiály, barvy a povrchy odrážejí denní světlo do místnosti. Kombinace šedého betonu a bílých stěn funguje dokonale a světlé přírodní dřevo kuchyňské linky interiér příjemně protepluje.

 

Horní skříňky

Ačkoliv horní závěsné skříňky nejsou zaoblené, respektují atypický půdorys kuchyně a citlivě ho doplňují. Nejsou nijak mohutné a tvoří na zdi výraznou horizontální linku, která opisuje obvod kuchyně. Odlehčují je otevřené police a transparentní plastové boxy, využívané z obytné části místnosti. Mezi okny je správně zvolená otevřená knihovna, která díky bílé barvě nepůsobí těžce. Interiér oživuje pestrými hřbety knih a spolu s televizí na nastavitelné konzoli tvoří přirozený předěl mezi kuchyní a společenskou částí pokoje.

 

Doplňky

Stejně jako celá kuchyně, také doplňky jsou střídmé a neformální. Na horních skříňkách tvoří dekorativní předměty malebné zátiší, které působí vždy lépe než rovnoměrně rozesetá sbírka suvenýrů nebo nádobí. Jídelní stůl je s ohledem na skromnou výměru místnosti řešený jako konzolový, materiál desky ovšem mohl na materiály ve svém okolí navázat lépe. S řadou horních skříněk by si lépe rozuměla bílá laminovaná deska. Třešničkou na dortu je trojice originálních židlí, které zaujmou subtilním kovovým podnožím a přírodní kůží tvořící sedák i opěrák.

 

Kuchyně

Půvab této kuchyně je kromě atypického tvaru i v materiálové kombinaci dýhovaných spodních a bíle lakovaných horních skříněk. Spodní část kuchyně můžete pořídit v IKEA, když korpusy ze série FAKTUM doplníte dýhovanými dvířky NEXUS.

Cena: dle sestavy

 

 

 

Trampolína

Pokud chcete v klidu vařit a mít děti na dohled, kupte jim ke kuchyni trampolínu! Tato malá domácí trampolína o průměru 122 cm od firmy inSPORTline se vejde skoro všude.

Cena: od 621 Kč 

 

 

 

 

 

Židle

Skromný jídelní kout příjemně oživují zajímavé židle. Pokud nemáte žádnou originální po babičce nebo z bazaru, kupte si novou v IKEA. Proutěná židlička NANDOR s kovovou podnoží působí velmi svěže a moderně.

 

 

 

 

 

 

Cena: 1290 Kč

Hodiny

Jednoduché hodiny jsou půvabné kontrastní kombinací černého rámu a bílého středu, kterou oživuje červená vteřinová ručička. Hodiny TWINS 2300 Black o průměru 30 cm koupíte na www.designove-hodiny.cz.

Cena: 990 Kč

 

 

 

 

 

Topinkovač

Jemně zaoblený topinkovač v retro stylu výborně zapadá do atypické kuchyně s oblou pracovní deskou. Topinkovač Morphy Richards Chroma Polished 44830 zaujme kombinací lesklého chromu a černého plastu.

 

 

 

 

 

 

Konvice

Skleněná rychlovarná konvice se jistě bude líbit dětem. V kombinaci s černým plastem se dokonale hodí k topinkovači i hodinám. Pod obchodním názvem Vítek Aquamarine ji koupíte na www.spotrebice-vitek.cz.

Cena: 1299 Kč 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Váza

Živá květina osvěží každou kuchyni a nejlépe vynikne v jednoduché skleněné váze. Váza Bladet z IKEA má výšku 20 cm a zbytečně neodvádí pozornost od drobnější kytice pestrých květů.

Cena: 199 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Úchytka

Zápustné úchytky jsou moderní, praktické a především bezpečné. Tato se jmenuje MILENA, má povrchovou úpravu z matného niklu a rozteč kování 106 mm. Prodává www.killi.cz.

                                                                          Cena: 40,95 KčAutor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: www.isifa.com, prodejci