Aby se architekt vyhnul obtížně přístupnému a využitelnému rohu v kuchyni na půdorysu „L“, zvolil prostorově velkorysejší řešení: v sádrokartonové předstěně vytvořil výklenky pro lednici, police i spížní skříň. Otevřený a rychle dostupný úložný prostor spolu s plochami nerezových a masivních dvířek v boční stěně tak vytváří příjemný kontrast k ostatnímu vybavení přísně uspořádané kuchyně.

Atraktivitu a mladistvý náboj kuchyni dodává sytě zelená skleněná mozaika uplatněná na celé čelní stěně stejně jako barovém pultu. Protože není příliš vysoký, slouží současně jako prostorná pracovní plocha. Svěží zelená vyniká nejlépe v kombinaci s bílou, která kuchyni doslova rámuje: obě boční stěny nahoře vzájemně propojuje strop a dole skříňky kuchyňské linky.

Nerezové úchytky a pracovní deska si výborně rozumějí s prosklenými nerezovými dvířky horních skříněk, lednicí ve výklenku i zářivkovými svítidly.

Teplo domova sem vnáší masivní dřevo použité na podlaze, sedácích barových židlí a dveřích plně vestavěné spížní skříně dekorovaných výraznou kresbou. Stejně jako v ostatních kuchyních ani v této nechybí obrázek. Divokost ležérní kytice z lučního kvítí zjemňuje ortogonální linie kuchyně a dokonale dokresluje celkovou atmosféru.

Inspirujte se radami architektky

Svítidlo

 Půdorysné lineární řešení kuchyně nejlépe zdůrazní tyčová zářivka. Svítidlo HUSVIK z IKEA měří 1,2 m a má světlený výkon 21 W (odpovídá asi 100 W žárovce).

Cena:  1990 Kč

 

Barová židle

Čtyři šikmé nohy dokonale symetrické barové židle kontrastují s ortogonálním uspořádáním a přísnými liniemi kuchyně. Podobnou barovou stoličku v celočerném provedení koupíte pod názvem DALFRED v IKEA.

 Cena: 749 Kč

Mozaika

Barevnost, lesk a šmrnc dodává kuchyni zelená mozaika. Široký výběr najdete na stránkách firmy FORTEL DESIGN. Tato skleněná zelená mozaika je z řady PURE a má označení Glass 05.

Cena: k doptání

Skleničky

Do barevné kuchyně patří barevné nádobí. Skleničky IKEA PS SKOGSST JARNA z IKEA rozvíjejí barevnost mozaiky, vypadají skvěle na stole a současně zdobí prosklené skříňky.

Cena: 199 Kč/3 ks

Hrnek

Také keramické hrnky a ostatní nádobí může respektovat barevnou náladu kuchyně. Zelený hrnek LOOP se zajímavým zdvojeným ouškem koupíte na Škeble.cz.

Cena: 145 Kč

Váza

Jednoduchá skleněná váza by neměla chybět v žádné domácnosti! Váza BLOMSTER z IKEA s průměrem 11 cm a výškou 30 cm je zdobená decentním vzorkem.

Cena: 249 Kč

 

Fondue

V otevřených policích můžeme vystavit funkční a současně estetické kuchyňské doplňky. Sada na fondue v horní polici působí jako moderní plastika. Prodává např. Aston Central.

Cena: 748 Kč

Obraz

Každému interiéru sluší obrázek, kuchyni nevyjímaje! Moderní lehce nekonvenční kuchyni v zelených tónech stylově doplní abstrakce HALLARYD z IKEA..

Cena: 2290 Kč

- po rozkliknutí náhledu si prohlédněte celý obrázek

Ing. arch. Veronika Haroldová
Foto: Profimedia.cz, prodejci