Základem elegantního a současně moderního vzhledu je nestárnoucí půvab bílé. Aby byl výsledný efekt dokonalý, k bílému stropu a stěnám, které místnost opticky otevírají a prosvětlují, je odvážně přidána i bílá podlaha, navzdory její jednoznačně náročnější údržbě. Praktičtější alternativou by mohla být světle šedá podlaha s jemným melírem, na které se opticky ztrácí městský prach i drobné nečistoty. Ačkoliv je bílá podlaha k nečistotám zcela nemilosrdná, je třeba pochválit její tmavě šedé spárování.

 

Kouzelné zrcadlo

Místo keramického, laminátového nebo moderního skleněného obkladu zde bylo zcela netradičně zvoleno zrcadlo. Jeho efekt je nepřehlédnutelný především díky absenci spár a viditelných spojů. Velkolepé zrcadlové plochy dodávají kuchyni světlo, lesk a třpyt a současně vytvářejí dojem výrazně širšího prostoru. Vedle vzdušnosti a křehké krásy zrcadel je zde jejich náročnější údržba - trvale dokonalý vzhled stojí hospodyňku jistě nemálo sil…

 

Barový pult

Pracovní deska v krémově bílém umělém kameni těží maximum z předností tohoto exkluzivního a vysoce odolného materiálu. Především šetří spáry v místě napojení nerezového dřezu vytvořením praktické okapničky a efektním podsazením nerezového dřezu. Dále využívá možnosti téměř libovolného tvarování vytvořením originálního pultu v místě přechodu kuchyně na obytnou část pokoje. Měkce zaoblený pult je nejen esteticky atraktivní, ale také přirozeně ukončuje linku, a navíc eliminuje riziko úrazů v místě frekventovaného průchodu do kuchyně.

 

 

 

Nábytek

Jednoduchá čistě bílá a absolutně hladká dvířka skříněk jsou elegantně členěna horizontálně zapuštěnými úchytkami. Ty mají hned tři výhody: jsou velice efektní, praktické v každodenním provozu a téměř vylučují nebezpečí zranění, především v domácnostech s dětmi. Horizontální průběžné úchyty byly v této kuchyni zvoleny dobře také s ohledem na její lineární prostorové uspořádání, které dokonale podtrhují. S bílou kuchyní zajímavě kontrastují barové židličky s chromovou podnoží a černými koženými sedáky. Ty jsou na rozdíl od podlahy a zrcadla téměř bezúdržbové.

 

Obrázky

Stejně jednoduché a působivé jako interiér této kuchyně jsou i její doplňky. Aranžmá z barevného ovoce na bílé míse doslova září a vybízí k ochutnání. Krásu velkolepého pugétu oranžových tulipánů na parapetu zvýrazňují odrazy v zrcadlech. Trvalou a nepřehlédnutelnou dekorací je trojice obrazů, která rytmizuje meziokenní pilíř. Trojice stejných rámů s identickým motivem násobí účinek celé sestavy. Kávová konvice, stejně jako šálek na espreso, svými čistými liniemi a bílou barvou respektuje styl.

 

Umělý kámen

Deska z umělého kamene je natolik odolná, že je obecně považována za nezničitelnou. Jemně lomený světlý odstín dodá bílé kuchyni hloubku. Tento vzorek syntetického materiálu HI-MASC má označení G108 Lunar Sand.

Cena: dle rozměru

 

 

 

 

 

 

Barové židle

Barová židle v retro stylu nemá šanci zestárnout. Tato věrná replika oblíbených židlí s chromovou podnoží a koženým sedákem se pod názvem ZETA stále dobře prodává.

Cena: od 1273 Kč dle prodejce

 

 

 

 

 

 

 

 

Rám

Černý rám s bílou paspartou a černobílou fotografií vytvoří na bílé stěně nepřehlédnutelné trio. Černý RIBBA rám z IKEA o velikosti 42 x 32 cm je optimální pro fotografii velikosti A4.

Cena: 169 Kč

 

 

 

 

 

Obraz

Ženský portrét je v černobílé verzi obzvlášť působivý. Pro opakovaný motiv je vhodné, aby měla aktérka sklopené oči. Tuto fotografii velikosti 41 x 41 cm prodává www.Allposters.cz.

Cena: 518 Kč

 

 

 

 

 

 

Konvička

Porcelánové konvičce sluší jednoduchý tvar a bílá barva. Originální sada čajové konvice se dvěma hrnky se jmenuje příhodně Teatwin www.shop-dela.cz.

Cena: 202 Kč

 

 

 

 

 

 

Váza

Bohatý a pestrý pugét řezaných květin nejlépe vynikne v jednoduché skleněné váze. Nádherně kulatá váza Orchidea z čirého skla má průměr 24 cm a prodává ji www.domino.cz

Cena: 199 KčAutor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: www.isifa.com, prodejci