Neutrální schéma

Konejšivá barevnost neutrálního schématu funguje spolehlivě. V interiéru navozuje dojem klidu, elegance a v kombinaci s lesklými materiály působí velmi luxusně. Zde je použitá široká škála chladných odstínů, která je ideální do jižních místností, kde ji přirozeně protepluje barva denního světla v průběhu dne různě zabarvená slunečními paprsky. Naopak bychom se měli této barevnosti vzdát v ryze severních místnostech, kde by působila smutně. Do nich patří výhradně teplé neutrály doplněné výrazně teplými barvami v roli akcentů.

 

Sladěná kuchyně

Kuchyně opět kombinuje materiály neutrálních barev tzv. tón v tónu. Objemnou hmotu rozlehlého poloostrůvku opticky potlačuje módní bílý lak dvířek v decentním matném provedení. Také zavěšeným skříňkám bílá prospívá a odlehčuje je. Jako protipól bílé jsou vysoké korpusy s vestavěnými troubami a spížní skříní pojaté v matném laku barvy kapučína. Nenásilný barevný přechod mezi nimi tvoří pracovní deska z běleného dubu, která je efektně zopakovaná na jídelním stole. Sádrokartonový výklenek, do kterého je kuchyně vestavěná, jí dodává upravený a velmi elegantní výraz.

 

Doplňkové materiály

K hnědo-bílému decentnímu základu jsou citlivě namíchané další materiály. Obklad stěny za linkou barevně ladí s pracovní deskou i krémovou výmalbou a zbytečně na sebe neupozorňuje. Přesto zaujme jemným dekorem spár mezi tenounkými, nepravidelnými proužky, se kterými získala stěna jemnější měřítko. Ať už se jedná o pravý kámen nebo jeho věrnou napodobeninu z keramiky, působí v interiéru kuchyně zcela přirozeně. Aby kombinace ryze neutrálních tónů nepůsobila fádně, oživuje ji lesk nerezu na digestoři, spotřebičích a doplňcích.

 

 

Jídelní kout

Jídelní kout má zcela originální podobu. Oproti módním trendům, které velké stoly obklopují výhradně designovými židlemi, se odvážil zkombinovat eleganci s pohodlím: kromě klasických židlí nabízí posezení na čalouněné lavici. Ta byla spolu se stolem vyrobená na míru a díky jednoduchému designu působí velmi moderně. Doplňují ji výrazné židle, které fungují jako akcent a protipól měkké čalouněné lavice - jsou bez polstrování, v tmavém laku a s dekorativním opěrákem. Na ten opticky navazují černo-bílé efektně pruhované polštářky na lavici.

 

Originální lustr

Osvětlení je řešeno naprosto unikátně. Lustr tvořený hroznem ručně foukaných skleněných dílků, vznášejících se nad stolem působí velmi křehce a jemně. Jeho design je netuctový a neokoukaný, proto zaujme na první pohled. Efekt jistě umocní rozsvícení žárovek, lámajících světlo mnoha směry. Velmi osvěžující je barevný mix kostiček, kdy čiré sklo oživují medově zlaté akcenty. Ty výrazně barevně prohřívají atmosféru v interiéru vyznávajícím chladnou eleganci.

 

Vkusné doplňky

Stejně jako celý interiér také doplňky jsou bezchybné. Jsou vkusné, elegantní a věrně kopírují zvolený styl. Současně jsou výbornou ukázkou toho, jak málo stačí pro vytvoření elegantního, útulného a osobitého interiéru. Zásluhu na tom kromě atypického lustru a výrazných černo-bílých polštářků mají tak banální a běžné věci, jako bílá orchidej na lince a množství obrázků na stěnách. Barevností i stylem interiér skvěle doplňují, ať už jsou to reprodukce světových děl nebo černo-bílé rodinné fotografie.

 

Lustr

Originální lustr pozvedne celý interiér a dodá mu punc výjimečnosti. Tento nádherný lustr s názvem Uovo V9 patří mezi novinky od firmy Azzardo.

Cena: 15 580 Kč

 

 

 

 

 

 

Židle

Klasická židle z dílny firmy Ton se neztratí ani v moderní kuchyni. Židle N° 62 je působivá díky dekorativnímu opěráku.

Cena: 1 790 Kč

 

 

 

 

 

 

Polštářky

Polštářky zútulní jídelní kout a doslova vybízejí k posezení na lavici. Tuto okouzlující a skvěle sehranou dvojici polštářků prodává firma The Pillow Shop. Polštářek se širokými pruhy a rozměry 40x60 cm se jmenuje Colette Silk, jemně pruhovaný polštářek ve stejných barvách se jmenuje Alicia Raya a má rozměry 35x70 cm.

Cena: 1 245 a 1 155 Kč

 

Obraz

Do klasicky elegantního interiéru patří reprodukce (nebo lépe originály) světových děl. Jeden z Piccasových aktů prodává IKEA pod názvem OLUNDA. Obrázek má i s rámem rozměry 52x72 cm.

Cena: 699 Kč

 

 

 

 

 

 

Digestoř

Neutrální barevné schéma nejlépe doplní nerezová digestoř uměřených tvarů bez zbytečných ozdob a složitého tvarování. Tato jednoduchá ostrůvková digestoř má obchodní název AD01118X Brandt.

Cena: 22 978 Kč

 

 

 

Dóza

V kuchyni není radno podcenit doplňky! Ty obyčejné patří do skříňky, na lince se budou výborně vyjímat kvalitní, designové. Nerezová dóza Rosle se skleněným víčkem má průměr 8 cm a výšku 12 cm.

Cena: 915 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polička na kořenky

Využitelnost stěny za linkou zvýší nástěnný program. Mezi povedené a elegantní patří řada doplňků GRUNDTAL z IKEA, na snímku je police na kořenky.

Cena: 349 KčAutor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: www.isifa.com, prodejci