Tato veskrze moderní kuchyně miluje barvy. A nutno přiznat, že jí sluší, protože je sama téměř asketicky pojatá v ryze neutrálních barvách. Ačkoliv je ostrůvkový díl nadstandardně dlouhý, nepůsobí nijak nepatřičně zásluhou bílé barvy korpusu i desky, které ho výrazně odlehčují.

K tomu přispívá i přerušení hmoty korpusů v místě barového sezení, které jednak zajišťuje dostatek prostoru a pohodlí sedícím, jednak celou sestavu zajímavě dynamizuje.

Přemíru bílé na podlaze, stropě i sestavě kompenzuje černá stěna, vytvářející efektní a nepřehlédnutelný rám pro zapuštěné objemné korpusy. Zatímco se vestavěná trouba a lednice ukrývají za teple medovou dýhou, matové sklo dává prakticky a decentně nahlédnout do útrob spížní skříně.

Oba materiály na černém pozadí dokonale vynikají, zatímco bílý pult v popředí dodává prostoru hloubku. Křehký dojem a ženský esprit dodávají kuchyni netypická svítidla z ohýbaných skleněných proužků.

Obytná zóna kuchyni respektuje a citlivě doplňuje tvary, barvami i uspořádáním. Minimalistický tmavý nábytek navazuje na barové židle a černou stěnu. Strohý výraz černých akcentů zjemňuje čokoládový koberec s vysokým vlasem, který díky výrazné struktuře zatepluje poněkud chladnou keramickou dlažbu na podlaze.

Aby nábytková sestava nepůsobila příliš těžkopádně, odlehčuje a prosvětluje jí opět bílá barva a skleněné police. Důraz a atmosféru celému interiéru dodává odvážně zvolená sytě fialová výmalba.

Inspirujte se radami architektky: 

 

Kuchyně

Minimalistickou kuchyni v kombinaci čistě bílé barvy a dýhy s atraktivní kresbou dodává pod názvem LUXURY firma SYKORA.

Cena: dle sestavy

 

Barová židle

Černý sedák barové židle na subtilním podnoží hraje před bílým pultem kuchyně roli akcentu. Tuto barovou židli s elegantně nízkým opěrákem a jménem MONO LIGHT prodává SCANDIUM.

Cena: k doptání

Svítidlo

Tvarově originální lustřík o průměru pouhých 26 cm nabízí nečekaně vysoký světelný výkon – 3 x 60 W! Prodává MASSIVE.

Cena: 2448 Kč

Koberec

Minimalistický interiér stejně jako chladnou podlahovou krytinu nejlépe zateplí koberec s extra vysokým vlasem. Čokoládově hnědý koberec s rozměry 140/200 cm a příhodným názvem LINA SCHOKO prodává firma www.maison.cz.

Cena: 5900 Kč

 

Skleněná váza

Čiré sklo a jednoduchý tvar vázy jsou zárukou nadčasové elegance. Sérii váz různých velikostí se společným názvem BLADET prodává IKEA.

Cena: váza vysoká 65 cm: 799 Kč

           váza vysoká 45 cm: 399 Kč

 

Bílé vázy

Vázičky z bílého ručně foukaného skla řady SALONG potěší oko překrásnými oblými tvary. Ve třech velikostech prodává IKEA.

Cena: 99 – 169 – 199 Kč

 

Bílá mísa

Bílá mísa může díky zajímavému designu zdobit nábytkovou sestavu trvale a dokonce i prázdná. Porcelánovou mísu ONDA o velikosti 22 x 22 cm prodává ASA.

Cena: 297 Kč

 

Hrnec

Do elegantní kuchyně patří kvalitní a praktické nerezové nádobí. Nerezový hrnec z řady FAVORIT o průměru 23 cm, s výškou 12,5 cm a objemem 4 litry prodává IKEA.

Cena: 799 Kč

 

Vložka na těstoviny

Moderní kuchyňské doplňky usnadňují práci. Praktická nerezová vložka na těstoviny STABIL o objemu 3 l může sloužit současně jako cedník a při skladování dokonale zapadne do hrnců s objemem 4 litry.

Cena: 149 Kč

Ing. arch. Veronika Haroldová
Foto: Thinkstockphotos.com, prodejci