Teplá podlaha

Základní tón udává místnosti luxusní podlaha z mořeného dubu, který tak získal výraz exotického dřeva. Jasný nádech do červena působí velmi útulně a pocitově místnost prohřívá. Dlouhé celistvé prvky v kombinaci s nepřehlédnutelným načervenalým odstínem dodávají místnosti punc luxusu a výjimečnosti. Výrazná podlaha limituje a do značné míry předurčuje další vybavení interiéru, které se snaží ztlumit její účinek jemnými neutrálními barvami a doplnit ji světlými a tmavými odstíny z obou konců palety.


Kombinace materiálů

Roli harmonizačního prvku zde sehrála kuchyně, která velmi efektně kombinuje dva odlišné materiály. Tropické dřevo s výrazně dekorativní kresbou k sobě přitahuje pozornost. Spodní skříňky a univerzálně využitelný ostrůvek získaly s tmavými dvířky elegantní výraz. Aby horní úložné skříňky nepůsobily příliš těžkopádně, dopřál jim designér světlá dvířka v krémové barvě s vysokým leskem, která sestavu opticky odlehčují. Světlý lak je použitý také na mohutné sestavě s vestavěnou spížní skříní, pečicími troubami a úložným prostorem.


Barové židle

Zvolené barové židle doplnily kuchyni naprosto dokonale, a to hned z několika důvodů. Interiér s dřevěnou masivní podlahou a s převážně dřevěnou kuchyní si doslova říkal o solitér z odlišného materiálu. Designér měl na výběr mezi čirým plastem a kovem. Na rozdíl od nenápadného plastu mřížková konstrukce židlí na pozadí tmavého dřeva dokonale vyniká a doslova září. Do místnosti vnesla dekorativní vzor a zjemnila výraz jednoduchých, až strohých korpusů kuchyňských skříněk.

 


Originální svítidlo

Svítidlo je rovnocenným partnerem barových židlí, se kterými vytváří harmonický, a přesto poutavý a inspirativní celek. Nepřehlédnutelné svítidlo zaujme jak svou velikostí, tak zajímavým tvarem, díky němuž je designovou ikonou. Navzdory bílé barvě nepůsobí svítidlo nijak fádně, naopak – bílá barva jednotlivých vzájemně propojených desek stínidla nechává originální tvar náležitě vyniknout a současně s ní velkoryse dimenzované svítidlo nepostrádá lehkost.


Výrazné doplňky

Kromě čajové konvice se v této designově vytříbené kuchyni nachází pouze jeden jediný doplněk, jehož výtvarný účinek tak může vyznít naplno. Půvab mísy s inverzně vyraženým vzorem květů pivoněk podtrhuje zářivě cyklámenový lak. Žluté citróny, které s mísou tvarově ladí a barevně kontrastují, se stávají součástí dekorace. Výraz interiéru zaplněného střídmě tvarovaným nábytkem a tvrdými materiály přirozeně zjemňují textilní závěsy, jimž dodává kouzlo výrazná struktura částečně transparentního materiálu.


Tipy architektky:

Podlaha

Podlaha díky výrazně teplé barevnosti hraje v tomto interiéru klíčovou roli. Jedná se o podlahu z dubu CYENNE z kolekce World od firmy KAHRS. Podobnou atmosféru v místnosti vytvoří také široce dostupná podlaha z exotického lehce načervenalého dřeva merbau (cena dle dodavatele, přibližně 1200 Kč/m2).

 

 

 

Kuchyně

Kombinace přírodního dřeva s výraznou kresbou a krémového laku ve vysokém lesku je velmi působivá. Kuchyně od firmy BEECK KUECHEN, kterou k nám dováží firma Kuchyně - Sedlák, z půvabu této kombinace také těží (cena dle sestavy).


 

 

 

Barová židle

Křehce působící, a přesto pevná barová židle z ocelových prutů nese jméno BERTOIA. Designovou ikonu vyrábí firma KNOLL a do ČR dováží KONSEPTI (cena 24 300 Kč).

 

 

 

 

 

 

Mísa

Plechová mísa na ovoce z perforovaného plechu zaujme hned dvakrát: svým květinovým dekorem a odvážně růžovým lakem, jehož účinky ještě násobí exotické ovoce. Mísu Alessi La Rosa s průměrem 21 cm prodává například www.domacicentrum.cz (cena 1659 Kč).

 

 

 

Čajová konvice

Skleněná čajová konvice jednoduchého designu se v moderní kuchyni neztratí. Konvici zajímavou kónickým tvarem prodává www.TipNet.cz (cena 230 Kč).


 Autor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: archiv firem