Kvalitní materiály

Základem nadčasové elegance je použití výhradně kvalitních a trvanlivých materiálů. Přírodní dřevo, nerezová ocel a režné zdivo vytvářejí společně osvědčenou trojici, která dodá každému interiéru kromě nenucené elegance také punc luxusu. Přírodní dřevo s krásnou kresbou hraje roli prvku, který interiéru vdechne útulnost, hřejivou atmosféru domácí pohody a intimity společně sdílených chvil. Nerezové prvky a lanka sice působí technicky a chladně, zato jsou velmi elegantní a interiéru plnému dřeva dodávají tolik žádoucí pánský prvek. Režné zdivo působí příjemně tradičně.

 

Dřevěná podlaha

Skvělým základem kuchyně je dřevěná podlaha. Velkorysé propojení kuchyně se všemi navazujícími prostory pomocí jednotné podlahové krytiny se rozhodně vyplatilo, protože podtrhuje plynulé prolínání zón a dodává interiéru vzdušnost. Kvalitní dubová podlaha odolá provozu ve vstupní hale, kuchyni, jídelně i obývacím pokoji, takže není důvod k obavám z tohoto řešení. Pro kombinaci se světlým dřevem linky, nerezem, režným zdivem a ocelově šedou výmalbou si lze jen těžko představit jinou volbu podlahy.

 

Kuchyňská linka

Kuchyňská sestava je pojatá jednoduše a současně velmi efektně díky velkorysému ostrůvku, umístěného do centra rozlehlého prostoru. Orientace ostrůvku přímo do obytného prostoru je praktická, protože během přípravy jídla umožňuje trvalý kontakt kuchaře s rodinou nebo hosty. Na tvarově strohém kvádru dokonale vynikne nádherná kresba dřeva, která kuchyni obohacuje o nezaměnitelnou atmosféru, již nelze získat žádnými jinými prostředky. Dřevo je v obytném interiéru doslova nenahraditelné.

 

 

Pracovní deska

Ačkoliv je nerezová deska z hlediska údržby nepraktická a působí chladně, ve spojení se dřevem, které její technicistní výraz změkčuje, jí to sluší. Nepřehlédnutelná tloušťka jí dodává charakter svébytného geometrického tělesa, které si tvarově i materiálově velmi dobře rozumí s hranatou ostrůvkovou digestoří. Jejich soulad je očividný a přispívají k němu i hranaté kovové úchytky v dnes už ojedinělém nerezovém provedení. Efekt a krása nerezového plechu vynikají také díky nerezovým doplňkům a originální nábytkové sestavě před režnou zdí.

 

Nerezový solitér

Místo tradičního servírovacího nebo odkladního stolku ze dřeva zvolil designér delší a náročnější cestu individuálního návrhu. Atypický solitér vyrobený kompletně z nerezu se stal po zásluze ozdobou kuchyně a před režným zdivem působí jako křehký elegantní šperk. Část úložné kapacity je řešena korpusem uzavřeným nerezovými dvířky, část je v otevřených a trvale snadno dostupných policích. Lehkost a svěžest získaly police díky lankovému systému, který společně se subtilním ohýbaným plechem polic působí velmi jemně a nenápadně.

 

Vkusné doplňky

Doplňků v této kuchyni sice není mnoho, ale zato jsou kvalitní. Pouze prostor nezadušený přemírou doplňků totiž může volně dýchat a nejlépe vynikne jeho přirozený půvab. Skleněné, nerezové nebo porcelánové doplňky stylově dobře zapadají do zvoleného schématu. Proutěné koše ve spodní části nerezového solitéru vytvářejí s kovem dynamický kontrast. Výrazně teplou barevnost přírodního dřeva a režných cihel příjemně ochlazují jednobarevné šedé závěsy a výmalba všech navazujících prostor řešená tzv. tón v tónu.

 

Hodiny

Hodiny do kuchyně rozhodně patří, tak proč si nepořídit nějaké pěkné, designové? Tyto jednoduché hodiny s elegantním kovovým rámem o průměru 25 cm nesou značku TWINS, označení 2410 SILVER a koupíte je například na www.designove-hodiny.cz.

Cena: 990 Kč

 

 

 

 

 

Dóza na špagety

Skleněné dózy na potraviny jsou velmi praktické, protože usnadňují přehled o svém obsahu. Pískované sklo zachovává svou funkci, ale je výrazně elegantnější než čiré. Štíhlá a vysoká dóza DROPPAR z IKEA působí velmi moderně díky nerezovému víčku.

Cena: 99 Kč

 

 

 

 

 

Lis na citrusy

Lis na citrusy je ekologický a současně krásný. Nerezový lis na citrusy BG-2904 od firmy BERGNER s rozměry 19x15x38 cm zastane v otevřené polici roli malého výtvarného díla. 

Cena: od 350 Kč

 

 

 

 

 

Retro váha

Retro doplňky jsou půvabné, voní melancholií a v celokovové verzi působí v kuchyni jako šperk. Do této kategorie patří také chromová kuchyňská váha WEIS, kterou koupíte na www.kuchynskenoze-nadobi.cz.

Cena: 1490 Kč

 

 

 

 

 

 

 

Hmoždíř na bylinky

Hmoždíř na bylinky by neměl v žádné kuchyni chybět, protože z každého jídla dokáže vykouzlit delikatesu. Protože se jedná o výrobek z černého mramoru, zaslouží si být trvale na očích. Tento malý, půvabný hmoždíř RORA prodává IKEA.

Cena: 199 Kč

 

 

 

 

 

Ratanový koš

V nadčasově elegantní kuchyni plné kvalitních materiálů, jako jsou sklo, dřevo a režné zdivo, působí ratanové koše jako příjemné stylové osvěžení. Ratanový koš BRANAS s rozměry 32x35x16 cm prodává IKEA.

Cena: 179 Kč

 

 

 

Úchytky

K moderní kuchyni s hladkými dýhovanými dvířky patří jednoduchá úchytka, která nechá vynikat kresbu dřeva. Oblíbené jsou větší délky, případně i přes celou šířku dvířek. Zajímavě nevtíravý design nabízí hliníková úchytka METRIK dl. 224 mm z IKEA.

Cena: 149 Kč/2 ks

 

 

Baterie

Do moderní kuchyně patří moderní baterie. Tato s názvem TARNAN nabízí výsuvnou spršku pro snadnější oplachování nádobí a zeleniny a současně šetří vodu zabudovaným perlátorem. Prodává IKEA.

Cena: 1690 KčAutor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: www.isifa.com, prodejci