Na první pohled docela obyčejná kuchyně působí velmi příjemně a to především díky množství denního světla. To sem proniká jednak velkorysým oknem s výjimečně subtilními příčlemi, jednak poněkud netypicky luxferovou stěnou.

Nevelká kuchyně díky kompaktnímu uspořádání, uměřené barevnosti a kvalitním materiálům aspiruje na nadčasově krásný a elegantní interiér. Kamenná dlažba na podlaze efektně přesahuje na linku ve formě soklu.

Skříňky a zděný barový pult zaujmou nátěrem v netuctovém šedém odstínu, který vyniká díky prostému pojetí bez zbytečných ozdob a dekorací.

Princip tvarové jednoduchosti podtrhuje masivní strohá deska z umělého kamene. Působí opravdu nádherně, jednoduché kuchyni dopřává luxusní prvek a díky vysoce lesklému povrchu efektně odráží denní světlo dál do místnosti.

Navzdory nepopiratelnému kouzlu se nabízejí pochybnosti o praktické stránce tohoto řešení. Vhodnější alternativu představuje v tomto případě antracitová deska s jemným žíháním a matným povrchem.

Elegantní tón neutrálně laděné kuchyně podtrhují nerezové doplňky důsledně respektující styl: odpadkový koš, digestoř a police včetně vystavených hodin. Žádoucí barevné akcenty sem vnáší mísa s ovocem a čerstvé květiny.

Trojice barových židlí čalouněných kvalitní látkou na solidním dřevěném podnoží naznačuje bezprostřední blízkost jídelny a obytné zóny.

Inspirujte se radami architektky: 

 

Kuchyně

Zajímavý výraz získá kuchyně se šedou barvou korpusů. Podobně netypickou kuchyni pod názvem PENELOPE prodává firma Kuchyně POSTL .

Cena: dle sestavy

 

Digestoř

Minimalistickou kuchyni nejlépe doplní stejně jednoduchá nerezová digestoř. Tato digestoř má značku CANDY, typ CCT 97X.

Cena: 4 429 Kč

 

Barové židle

Celočalouněné barové židle s dřevěnou podnoží v klasickém stylu přirozeně propojí kuchyni s obytnou částí pokoje. Barovou židli CALAIS 313 512 prodává firma TON

Cena: k doptání

 

Hodiny

Hodiny jsou praktickým doplňkem každé kuchyně. Tyto jednoduché hodiny s čistě bílým středem, černými kontrastními ručičkami a elegantním kovovým rámečkem o průměru 45 cm nesou značku NEXTIME.

Cena: 2 715 Kč

 

Topinkovač

Nepodceňujme design domácích spotřebičů! Dobře zvolený tvar a materiál dokonale dokreslí styl. Opékač topinek TEFAL Delight TT 812131 potěší oko zajímavou oblinou.

Cena: od 1 080 Kč dle dodavatele

 

Koš

Samostatně stojící odpadkový koš by měl mít rozhodně zajímavý a netuctový design. Odpadkový koš TRENTO od firmy Hailo je výjimečný řešením nášlapu a štíhlým tělem. Při průměru pouhých 26,3 cm a s výškou 66 cm nabízí kapacitu 26 litrů.

Cena: 2 550 Kč

 

Mísa

Na černé pracovní desce a tmavé míse pestrobarevné šťavnaté ovoce dokonale vyniká. Černá keramická mísa NERO od firmy ASA má průměr 35 cm.

Cena: 518 Kč

 

Vázy

Červené skleněné vázy vnesou do barevně střídmé kuchyně žádoucí barevný akcent a vzruch. Sadu váziček SALONG prodává IKEA.

Cena: 99-149-199 Kč dle velikosti

 

Karafa

Čistá voda z vodovodního kohoutku ochucená citrónem je nejen výrazně levnější, ale rozhodně ekologičtější nežli voda „balená“. Podávaná z pěkné skleněné karafy a vypitá z čisté sklenice je osvěžením pro duši i tělo. Karafu Ypsilon s rozměry 10,4 x 10,4 x 25,5 cm koupíte na www.zarizujsnami.cz.

Cena: 240 Kč

Ing. arch. Veronika Haroldová
Foto: Thinkstockphotos.com, prodejci