Tato kuchyně na první pohled zaujme netradiční kombinací barev, tvarů a materiálů. Pracovní část kuchyně je umístěna v uměle stavebně vytvořeném výklenku, jehož strop má hned několik funkcí. Opticky snižuje místnost s relativně vysokým stropem, kuchyni výrazně zútulňuje a jasně prostorově vymezuje. Jeho spodní strana slouží pro uchycení elegantně plochého kuchyňského svítidla, zatímco horní strana efektně zakrývá zářivky měkce nasvětlující strop odraženým světlem. Současně tvoří nenápadnou kapotáž pro vzduchotechnické potrubí, kterým je ostrůvková digestoř napojená do stoupacího vedení.

Díky sebevědomé fialkové barvě působí tato dodatečná konstrukce v interiéru zcela samozřejmě a suverénně a obohacuje jí o originální prvek. S barvou konstrukce dokonale ladí kompletně nerezová kuchyně, perleťová mozaika jí zjemňuje narůžovělými odlesky.

Efektní digestoř upozorňuje na atypickou boční skříňku, která v interiéru díky zabudovanému osvětlení působí jako šperk. Výborně si rozumí s designovým korálkovým svítidlem nad barovou částí. Ta je naopak pojata kontrastně až konfrontačně: rustikální pult ztlučený nahrubo z masivních prken doplňují dvě starožitné barové židle.

Jídelna je pojatá velmi jednoduše: tvoří jí křehký celoskleněný stůl lemovaný nezvykle třemi židlemi. Hnědá kůže jejich sedáků souzní s barovým pultem a přírodním motivem monumentálního obrazu, který jídelně dodává osobitou atmosféru. Třešničkou na dortu je azurová skleněná váza tvořící vkusný kontrast k fialkové kuchyni i obrazu plnému bohatých zelených tónů.

Inspirujte s eradami architektky

Digestoř

Elegantní tvarově čistou digestoř bez zbytečných detailů koupíte pod značkou GORENJE s označením IDR 4545 E.

Cena:  15 545 Kč

 

Mozaika

 Mozaika z pravých říčních perel zaujme jemně narůžovělými odlesky. Dodává firma LOZARD, s.r.o..

Cena: 2 688 Kč/m2

Bar

Bar stylově podobný tomu na obrázku prodává pod názvem CABANA firma KARE. Domácí kutilové jistě zvládnou podobný bar vyrobit svépomocně výrazně levněji.

 Cena: 29 000 Kč

Barová židle

 Marová židle od TONu označená NO 56 potěší svými klasickými tvary.

Cena: 2 794 Kč

Stůl

 Kruhový skleněný jídelní stůl je praktický díky kovové centrální noze. S označením T-115 ho prodává firma VALMO.

Cena: 2 640 Kč, ceny celoskleněných stolů jsou výrazně vyšší.

Židle

 Židli ALMA s elegantním koženým polstrováním a jednoduchým tvarem na náš trh dováží firma KONSEPTI.

Cena: verze integrovaný polyuretan 12 366 Kč, verze polstrovaná od 15 444 Kč

 

Obraz

 Pokud nemáme po babičce pěknou originální olejomalbu krajiny, můžeme zakoupit reprodukci. Do tohoto interiéru se barevně dobře hodí reprodukce obrazu od Gustava Klimta „Vesnice u jezera“.
 

Cena: 507 Kč

Váza

Dokonale tvarovanou vázičku SALONG zářivě tyrkysové barvy koupíte v IKEA.

Cena: 99 Kč

 

Svítidlo

Svítidlo Marylin od firmy Artlux dodává firma POLSTRIN.

Cena: 54 880 Kč

- po rozkliknutí náhledu si prohlédněte celý obrázek

Ing. arch. Veronika Haroldová