Tato kuchyně zaujme na první pohled díky unikátnímu prostoru, do kterého je citlivě zasazena. Rozlehlé venkovské kuchyni poskytl rekonstruovaný objekt bývalé stodoly dostatek prostoru a ozvláštnil jí efektně odhalenou konstrukcí krovu.

Repliky historických dveří s nadsvětlíkem sem přivádějí dostatek denního světla a poskytují atraktivní výhledy do zahrady. Kuchyně volbou stylu i střídmé barevnosti pokorně respektuje genius loci neboli duch místa.

Navzdory velkolepým rozměrům a uspořádání s dlouhým ostrůvkem nepůsobí nijak nepřiměřeně. Bílá barva korpusů totiž sestavy výrazně opticky odlehčuje, právě díky ní kuchyně působí upraveně, čistě a noblesně.

Hlavní část kuchyně je koncipovaná symetricky kolem efektně zabudované digestoře. Aby při své délce nepůsobila příliš nudně, je hmota plných dvířek oživená otevřenými policemi pro všední i sváteční nádobí.

Atmosféru podtrhuje klasická dřevěná podlaha ze širokých dubových prken, kterou v méně namáhané zóně zatepluje odolný sisalový běhoun. Tvarově jednoduché barové židličky zakoupené nejspíš v bazaru se před čistě bílou kuchyní dokonale vyjímají a rezonují s podstavci stylových lamp.

Dvojice lamp na vysokých štíhlých nohách člení rozlehlý ostrůvek, vnáší sem řád a symetrii. Díky měkkému světlu filtrovanému textilními stínidly se z varného a barového ostrůvku stalo nadmíru přívětivé místo.

Inspirujte se radami architektky: 

Kuchyně

Tradiční tvarosloví v moderním kontextu vůbec nemusí působit staromódně! Jednoduchou bílou kuchyni s laťovanými dvířky nabízí v rámci své řady „Pure classic style“ např. firma Eggersmann zastoupená na našem trhu firmou “Sedlák Interiéry“. Cena: dle sestavy

Úchytka

Ke stylové kuchyni vybírejme úchytky s citem! S jednoduchou měkce tvarovanou kovovou úchytkou neuděláte chybu. Úchytka SVEP z pochromovaného zinku je novinkou v nabídce OD IKEA. Cena: 129 Kč za 2 ks

Barová židle

Jednoduchá celodřevěná židle bez opěrky doslova zve ke alespoň ke krátkému zastavení. Tato nadčasově hezká židlička s názvem SOLO č. 371 506 je z dílny české firmy TON. Cena: 1675 Kč

Koberec

Rozlehlou venkovskou kuchyni příjemně zútulní koberec. Podmínkou jsou respekt stylu, střídmá barevnost a odolná vlákna. Sisalový běhoun EGEBY obšitý bavlnou s latexovou protiskluzovou podložkou a rozměry 80/250 cm prodává IKEA. Cena: 998 Kč

Skleněná mísa

Skleněná mísa po babičce do moderní venkovské kuchyně dokonale zapadne. Tato filigránskými výstupky efektně zdobená mísa YNGAREN z litého barevného skla a rozměry 14/14/8 cm je v nabídce OD IKEA. Cena: 79 Kč

Vázy

Jednoduchá válcová váza z čirého skla se bude dobře vyjímat v každé kuchyni, bez ohledu na styl! Navíc jí lze příležitostně využít jako efektní svícen. Trojici různě velkých váz CYLINDER z IKEA lze skladovat velmi úsporně. Cena: 299 Kč za 3 ks.

Dózy

Praktické kuchyňské dózy jsou lehké, objemné a skleněné, aby byl dobře viditelný jejich obsah. Ve venkovské kuchyni to bude slušet stylovým dózám (velikost 22/18 cm a 24,5/42 cm) od firmy Flamant. Cena: k doptání.

Lampa

Ve venkovské kuchyni nesmí chybět stylová lampička na štíhlé vysoké noze s textilním širmem. Tuto elegantní lampičku se zvučným názvem KOMTES prodává Flamant. Cena: k doptání.

Robot

V rozlehlé kuchyni velkorysého měřítka není nutné vymýšlet vhodné místo pro kuchyňské roboty – mohou zůstávat trvale venku, vždy po ruce. Vysoce kvalitní kuchyňský robot zn. KitchenAid Artisan s celokovovou konstrukcí je vyráběný už od roku 1919 a dodnes nebyl překonán. Pro svou dlouhou životnost, spolehlivost a zajímavý design bývá vyhledáván profesionály. Cena: 15 990 Kč.

Ing. arch. Veronika Haroldová
Foto: www.Isifa.com, prodejci

 Autor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: www.Isifa.com, prodejci