Výrazná podlaha

Osobitý přístup se projevil už volbou podlahové krytiny. Ačkoliv popularita PVC v posledních letech pomalu narůstá, v soukromých interiérech je ke spatření stále ještě výjimečně. Odvážná barevnost i dekor zvoleného PVC prozrazují osobnost bez předsudků a s odvahou experimentovat. Zvláštní proměnlivý odstín podlahy hraje hned několika barvami, podle intenzity a směru dopadajícího světla. Geometrický dekor podlahu ozvláštňuje a zjemňuje měřítko prostoru. Ačkoliv je poměrně drobný, působí výrazně díky výrazné žluté barvě.

 

Neurčitá kuchyně

Netypicky jednobarevné provedení kuchyně bez obvyklých kontrastů naznačuje záměr designéra pojmout ji jako monolitický blok. Ačkoliv je kuchyně řešená na půdorysu písmene „L“, působí díky jednotné barevnosti velmi kompaktně. Zásluhu na tom má i vysoký blok horních skříněk s výhradně plnými dvířky. Kromě hmotového řešení zaujme atypická barevnost dvířek sjednocená s korpusy. Obtížně definovatelný odstín, inspirovaný francouzským elegantním stylem, se pohybuje kdesi na cestě mezi béžovou a šedou.

 

Růžová stěna

Základ koncepce tohoto interiéru tvoří kontrast hladkých, zajímavě barevných ploch. Na tmavé podlaze se skvěle vyjímá barevně neutrální kuchyně. Stěny jsou stejně jako strop bílé, aby dokonale odrážely denní světlo, které sem přichází střešními okny a světlíkem. Vzruch sem vnáší až snížený prostor. Jeho starorůžová výmalba zajímavě doplňuje dvě převládající barvy a zjemňuje jejich účinek. Ačkoliv by růžovou čekal jen málokdo, dokonale ladí ke kuchyni a rezonuje s dekorem podlahové krytiny.

 

 

Originální osvětlení

Osvětlení je řešeno stejně originálně jako celý interiér. Celkové osvětlení pravděpodobně zajišťují halogenové spoty, nenápadně zabudované do sádrokartonového podhledu. Také zářivka pod linkou je doslova neviditelná, díky přesahům dvířek horních skříněk, které tak zajímavě řeší absenci úchytek. Originálně je vyřešené osvětlení pracovní plochy volného ramene. Dvojice nástěnných lamp Tolomeo od firmy Artemide patří mezi designové ikony. Kromě toho jsou díky dvěma ramenům a libovolně nastavitelnému úhlu světla velmi praktické.

 

Přírodní dřevo

Přestože tu nenajdeme přírodní dřevo v jeho obvyklých rolích - na podlahových dílcích nebo v kuchyňské sestavě, nechybí tu. Hraje prim na nosných prvcích. Prvky původního krovu, očištěné a napuštěné ochrannými nátěry proti škůdcům a houbám, jsou nyní ozdobou moderního minimalistického interiéru, se kterým zajímavě kontrastují. Krása přírodního dřeva nádherně vyniká také na odstrojené kostře repasovaného křesílka ze 60. let. Sedák očalouněný pudinkově žlutým sametem dokresluje barevnou atmosféru.

 

Originální doplňky

Doplňky tvoří pestrou a lehce nesourodou sbírku, která pravděpodobně vznikala spontánně, pod dojmem chvilkového nadšení a okouzlení. Bez předsudků se tu potkávají ryze moderní doplňky ze skla a kovu s pestrými, až dětsky hravými plastovými drobnostmi. Nejvýraznějším doplňkem je bezesporu metalická konvice na espresso v avantgardním matně zlatém provedení. Na nosné prvky krovu i kostru retro křesílka navazuje oblá miska z masivního březového dřeva. Protože je tu doplňků jen pár, čistý celkový dojem z kuchyně nijak nenarušují.

 

Kuchyně

Nenápadná kuchyně s plnými dvířky působí originálně díky odvážné volbě netuctového odstínu. Podobnou kuchyni nabízí např. firma Sedlák Interiéry, která v ČR zastupuje značku Beeck Kuechen.

Cena: dle sestavy

 

 

 

 

Podlaha

Zásadní měrou se na zajímavém výrazu této kuchyně podílí podlaha ze vzorovaného PVC. Podobný vzor má např. PVC od firmy Gerfloor č. 5053 - Moon Rock.

Cena: k doptání

 

 

 

 

 

 

Křeslo

Křesílko v módním retro stylu oživuje kuchyni područkami z přírodního dřeva a dekorativně holým opěrákem. Pro běžné každodenní použití je praktičtější obvyklá verze s kompletním čalounem. Renovovaná křesílka ze 60. let prodává firma Novoretro.

Cena: 3250 Kč

Repasované křesílko z roku 1953 z ÚP závodů Rousínov podle návrhu Jindřicha Halabala lze zakoupit na www.fler.cz od Lucie Loo.

Cena: 6500 Kč

 

 

 

Mísa

Moderní materiály nejlépe zjemní přírodní dřevo. Jeho kresba dokonale vyniká na efektně oblé míse Blanda Matt o průměru 28 cm a s výškou 13 cm. Zakoupíte v IKEA.

Cena: 499 Kč

 

 

 

 

Konvice

Do originální kuchyně patří designově zajímavé doplňky. Taková je i nerezová konvice na espresso.

Cena: 314 Kč

 

 

 

 

 

 

 

Svítidla

Nástěnná lampa Tolomeo Parete z dílny Artemide je designová ikona, která kromě nadčasově hezkého vzhledu nabízí dvě prakticky nastavitelná ramena a plynulou regulaci směru svitu.

Cena: 5082 Kč
 Autor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: www.isifa.com, prodejci