Kuchyně zaujme svou jemnou decentní barevností a nepřehlédnutelnou trofejí, která spolu se stylovými lucernami navozuje atmosféru lovecké chaty uprostřed divoké horské přírody. Také všechny ostatní doplňky jsou stejně jako barvy vybrány s velkým citem a vkusem. Pojďme se nyní na vybavení této kuchyně podívat pěkně zblízka.

 

Bílá a dřevo

Základem příjemné barevnosti a osvědčeným receptem na útulný interiér je kombinace bílé barvy s přírodním dřevem. Kapotáž baru i barové židle jsou natřené bílým matným lakem zjemněným patinou, se kterou kuchyně získala venkovskou atmosféru. Deska baru tvořící současně pracovní plochu kuchyně je z přírodního dřeva ošetřeného kvalitním bezbarvým lakem. Palubkový obklad na stěnách získal zajímavý odstín díky speciální bílé lazuře, která dřevo rozjasní a ponechá mu jemně znatelnou kresbu.

 

Sporák v krbu

Ústředním motivem a nejzajímavějším prvkem celého interiéru kuchyně je rozhodně vestavěná stylová digestoř, která evokuje tradiční krb. Tuto podobnost zvýrazňuje masivní římsa, na které je vystavený dřevěný ručně dlabaný podnos. Protože mezi skříňkami by atypický prostorový prvek ztratil kouzlo, lemují ho z obou stran pouze otevřené police. Provedení v barvě stěny je nenuceně elegantní a směruje pozornost k obsahu: přehledně vystavenému nádobí a sklu krásných tvarů i barev.

 

 

Dřez s výhledem

Díky dvojici dveří je kuchyně účelně a efektně řešena jako ostrůvková. Ostrůvek je ovšem navržený natolik velkoryse, že zvládne hned několik funkcí: kromě toho, že obsahuje stylový porcelánový dřez, nabízí dostatek místa pro souběžnou práci dvou i více kuchařů a příjemné posezení přihlížejícím. Práci zpříjemňuje nejen orientace ostrůvku směrem do společenské části místnosti, ale především záměrná absence horních skříněk a digestoře, která se spolu s varným centrem často ocitá právě na ostrůvku.

 

Pohádkové lucerny

Nepřehlédnutelné stylové lucerny se zářícími svíčkami ovládly celý prostor. Dokonale zapadají do zvoleného stylu, interiér vkusně dekorují a dodávají mu osobitý výraz. Jsou nejen krásné a netuctové, ale také dokonale umístěné tak, aby pohledově rámovaly zabudovanou digestoř nad sporákem. Efekt zvýrazňuje dvojice menších luceren na pultě. Také výška zavěšení nad ostrůvkem je zvolena správně a nastavením nového tzv. optického horizontu se velkou měrou podílí na příjemném měřítku výrazně převýšeného prostoru.

 

Paroží a jiné dekorace

Lovecká trofej na stěně nás nenechá na pochybách – jsme uprostřed panenské přírody plné divoké zvěře. Světlo svíček v lucernách navozuje téměř pohádkovou atmosféru a v mnohých jistě vyvolá nostalgické vzpomínky na dětství v chatách bez elektrického proudu. Čistota a divokost horské přírody tu na nás doslova dýchá ze všech detailů. Oko potěší prosté čistě bílé nebo pastelově barevné nádobí, obyčejné sklenice z litého skla, dózy na potraviny nahradily lékovky. Zdánlivě neupravená kytice lučního kvítí omamně voní až sem…

 

Paroží

Středobodem stylového interiéru lovecké chaty se spontánně stávají lovecké trofeje. Správně umístěná postačí i jedna jediná. Různě velká a upravená paroží lze zakoupit v bazarech, tuto menší dekorativní trofej najdete na www.Aukro.cz.

Cena: 500 Kč

 

 

 

 

 

 

 

Dřevěná mísa

Ručně dlabaný talíř, mísa nebo podnos jsou nejen praktické, ale výraznou strukturou také velmi dekorativní. Ručně dlabanou mísu z lipového dřeva o průměru 28 cm, vysokou 4 cm prodává www.Fler.cz.

Cena: 664 Kč

 

 

 

 

Lucerny

Ručně tepaná kovová lucerna zaujme hned dvakrát: během dne subtilní až filigránskou konstrukcí, po setmění pak podmanivým svitem svíček. Oba efekty lze znásobit dublováním. Lucerny ANTEA prodává v sadě tří kusů Jam Decoré.

Cena: 998 Kč/3 ks

 

 

 

 

Barová židle

Do venkovské kuchyně patří celodřevěná stylová židle. Židle BRISTOL má příjemné klasické tvarosloví s patrným odkazem k historii. Do této kuchyně by lépe zapadla verze ve světlém odstínu moření případně bělená. Pod číslem 311 925 jí prodává česká firma TON.

Cena: 3 580 Kč

 

 

 

 

 

Skleněná dóza

Ve skleněných dózách se nejlépe vyjímá atraktivní obsah, např. celozrnné sušenky, barevné bonbóny nebo sušené plody. Skleněnou silnostěnnou dózu značky Leonardo s průměrem 12 cm a výškou 14 cm prodává OTTO.

Cena: 479 Kč

 

 

 

 

 

 

Plechová váza

Divokým kyticím lučního kvítí sluší tvarově jednoduché vázy z tradičních materiálů: keramické džbánky, skleněné vázy nebo plechové nádoby. Plechová váza v krémovém smaltu má průměru 13 cm, výšku 20 cm a prodává jí internetový obchod www.upavoucku.cz.

Cena: 118 Kč

 

 

 

 

 

Keramická mísa zelená

Nádobí ve venkovské kuchyni se za dekor nestydí, ovšem musí být stylový a vkusný. Zelená keramická mísa z řady Minte Green je dekorativní jemným drážkováním. Prodává Bella Rose.

Cena: od 259 Kč podle velikosti

 

 

 

Keramická mísa barevná

Keramická mísa „Fíky“ možná leckomu připomene ručně malované nádobí v babiččině kuchyni. Podobné misky najdete v sortimentu firmy Interiér De L´Art.

Cena: 390 KčAutor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: www.isifa.com, prodejci