Tato příjemná kuchyně vznikla svěží kombinací klasického tvarosloví s moderními detaily. Poměrně rozlehlou kuchyňskou linku odlehčují bílá dvířka, decentně zdobená jednouchými rámečky, které jí spolu s robustními kovovými úchytkami dodávají výraz venkovské kuchyně.

Tento pocit potvrzuje bytelná pracovní deska z masivního dřeva a typický vestavěný sporák. Moderní nádech získala kuchyně s nečekaně velkým formátem obkladu věrně imitujícího kámen. Pozornost hned upoutají vyzděné police nahrazující horní skříňky, které sem vnášejí výrazné a uklidňující horizontály.

Díky nátěru v barvě zdi s ní dokonale splývají a současně nabízejí dostatek místa pro všechny často používané suroviny. Harmonický celek je výsledkem záměrné skromnosti při volbě materiálů a barevnosti.

Obklad za linkou opakuje materiál podlahové krytiny, masivní stůl a dřevěné židle si zase velmi dobře rozumějí s pracovní deskou. Útulnost a domácí pohoda jde na vrub skvěle zvolenému okrovému odstínu výmalby.

Nadčasovou eleganci získává místnost použitím černých akcentů. Hlavní černou plochu zde tvoří výplety moderních odlehčených židlí, které příjemně kontrastují s bytelným starožitným stolem.

Osobitost dodává kuchyni obraz ve výrazném černém rámu. Do celkového konceptu výborně zapadá moderní svítidlo, které by klidně mohlo být rozměrnější a především spuštěné níž nad jídelní stůl!

Inspirujte se radami architektky: 

 

Kuchyně

 Podobně jednoduchou kuchyni s názvem RAMSJO s jednoduchými bílými dvířky prodává IKEA.

Cena:  dle sestavy

 

Stůl

Bytelný masivní stůl je základ každé kuchyně ve venkovském stylu. Tento stůl s rozměry 160 x 90 cm (v. 78 cm) a vyřezávanýma nohama prodává firma Sob nábytek - www.sobnabytek.cz.

Cena: 10 250 Kč

 

Rádio

Kuchyni s odkazy k historii vtipně oživí retro rádio. Tento roztomilý kousek smetanové barvy má značku HYUNDAI PR100B Retro.

 Cena: 399-560 Kč dle dodavatele

 

Vázy

Jednoduché a nadčasově elegantní vázy z řady PURE od firmy ASA vkusně doplní jakýkoliv interiér bez ohledu na styl. Pěknou skupinku vytvoří trojice různě velikých a tvarovaných váziček.

Cena: 687 Kč (váza průměru 7,3 cm s výškou 48 cm)

Cena: 772 Kč (váza průměru 14 cm s výškou 28 cm)

Cena: 634 Kč (malá vázička o průměru i výšce 18 cm)

 

Dortová forma

Venkovský charakter kuchyně podpoří stylové nádobí. Tuto zajímavě barevnou keramickou dortovou formu o průměru 29 cm prodává www.dokuchyne.cz.

Cena: 885 Kč

 

Orchidea

Kdo si netroufá na náročné pěstování dekorativní orchideje, může zakoupit umělou. Tuto vysokou 80 cm koupíte na www.umelekvetiny-shop.cz.

Cena: 389 Kč

 

Svítidlo

Se starožitnostmi se velmi dobře snášejí moderní skleněná svítidla. Příjemně oblé svítidlo Asterion s velkorysým průměrem 55 cm a světleným výkonem 3 x 75 W prodává firma LUCIS.

Cena: 11 152 Kč  

Ing. arch. Veronika Haroldová
Foto: Profimedia.cz, prodejci