Kouzlo této nevšední kuchyně spočívá ve velkoryse pojatém prostoru a netradiční barevnosti. Dokonalou osvětlenou atmosféru zajišťuje bohatě prosklený štít s přiznanou původní konstrukcí hrázděné stavby. Bílé stěny, strop i trámoví odrážejí do místnosti tolik světla, že v jeho přílivu poměrně výrazné a pestré barvy nepůsobí nijak nepatřičně.

Původní prkenná podlaha odvážně renovovaná modrým nátěrem je sice poněkud chladná, dokonale však souzní s bílou a petrolejově zelenou. Jednoduše členěná kuchyně i protější kredenc stylem citlivě navazují na historický charakter stavby.

Kvůli šikmým stěnám se linka musela obejít bez horních skříněk, zelenkavé kuchyni to ale velmi prospělo. Chybějící úložné prostory jsou alespoň částečně suplovány rozložitou a malebnou modrou kredencí.

Jídelní stůl se správně ocitá ve středu místnosti, který přirozeně zdůrazňuje jeho důležitost. Modré židličky s výpletem jako by vypadly z Van Goghových obrazů a příjemně kontrastují s teple červeným stolem.

Svítidla jsou důsledně řešená jako tzv. „neviditelná“ – zabudovaná do sádrokartonových podhledů. Osobně bych jídelní stůl doplnila tvarově lustrem a sedací soupravu stojací lampou.

Textilní širmy v máslovém tónu by interiér koncipovaný v chladných tónech výrazně zútulnily. O kontrast a zateplení se zde stará masivní dřevo pracovních desek a vybělené trámy hrázděné konstrukce. Luční kvítí v keramické váze na stole dokonale dokreslují prázdninovou atmosféru venkovské kuchyně.

Inspirujte se radami architektky: 

 

Příborník

Venkovské kuchyni v romantickém stylu nabídne příborník nejen větrané úložné prostory a zásuvky, ale i police pro vystavení svátečního nádobí. Příborník PAULINE lakovaný v něžném máslovém odstínu prodává Ma Maison. 

Cena:  35 550 Kč po slevě

 

 

Stůl

Stylový jídelní stůl by měl být rozhodně dřevěný, nikoliv však zbytečně robustní. Přiměřeně subtilní konstrukce a nohy zdobené jemné soustruženými detaily mu dodají noblesu. Tento starý stůl je možné zakoupit prostřednictvím ANNONCE, podobné se pravidelně objevují v bazarech a inzerci.

Cena: 900 Kč

 

Židle

Modře lakovaná židle s lýkovým výpletem připomíná židli z Van Goghova slavného obrazu a voní letní Provencí… Podobnou prodává pod názvem Venice firma ALDO a pokud jí zakoupíte bez povrchové úpravy, můžete jí natřít modrým lakem. 

Cena: 1376 Kč

 

Koberec 1

Pokud se rozhodneme zateplit podlahu v kuchyni kusovým kobercem, zvolme odolný a houževnatý sisal. Přesně takový s názvem EGEBY, rozměry 133 x 195 cm a protiskluzovou latexovou spodní stranou prodává IKEA.

Cena: 1290 Kč

 

Koberec 2

Do jídelny nebo relaxační zóny se hodí jemně vzorovaný koberec, nejlépe hladce tkaný z přírodních vláken. Tento s názvem ALVINE RUTA a rozměry 170 x 240 cm prodává IKEA.

Cena: 3 990 Kč

 

Dřez

Venkovské kuchyni sluší jednoduchý bílý a prakticky hluboký dřez. Dřez DOMSJO s efektně viditelnou přední hranou a rozměry 62,4 x 64,6 cm koupíte v IKEA. Pro větší kuchyně je k dispozici dvojdřez.

Cena: 3 780 Kč 

 

Baterie

Ke stylovému dřezu patří retro baterie. Chromovou baterii EDSVIK se dvěma klasickými dekorativními kohoutky prodává IKEA.

Cena: 799 Kč

 

Džbánek

Džbánek vyvolávající melancholické vzpomínky na prázdniny u babičky prodává Ma Maison.

Cena: 425 Kč

 

Lampička

Interiéru by prospěla přítomnost stylových lampiček s textilními širmy. Tato rozkošná lampička Bella má stínidlo zdobené bleděmodrým kárem a prodává jí Ma Maison.

Cena: 1 595 Kč

Ing. arch. Veronika Haroldová
Foto: Profimedia.cz, prodejci