Netypicky rozlehlá kuchyně rozhodně dokáže tuto svou devizu dobře využít. Nekrčí se nesměle v koutku, kde by pravděpodobně půdorysně kopírovala písmeno U, ale vykročila sebevědomě do prostoru. Aby digestoř nerušila požitek z atraktivních průhledů prostorem a volného výhledu do zeleně v zahradě, zůstala varná deska prozíravě u stěny. Odměnou jí za to byla atypicky rozměrná a jistě výkonná digestoř, která dokonale ladí s tvaroslovím dvou nádherně zaoblených ostrůvků.

 

Ostrůvky

Ostrůvky kuchyni otevírají. Usnadněním vstupu zvou do kuchyně každého, kdo zrovna čirou náhodou prochází kolem, přemítajíc o tajemství v útrobách lednice, a zve ho k aktivnímu vytvoření libovolného kuchařského díla, odpovídajícího jeho schopnostem a chutím. Ostrůvky se objevují v rodinách, kde se vaří často, s láskou a především společně. Na přípravě pokrmu se tu nezřídka podílejí oba partneři, děti nebo hosté a pobyt ve velkoryse pojaté kuchyni je pro všechny radostí a zážitkem.

 

Materiály

V této kuchyni nehledejme plasty, PVC ani jakékoliv jiné módní náhražky. Všechny použité materiály jsou velmi kvalitní a nadčasově elegantní. Podlahu pokrývají vysoce lesklé, světlé, kamenné dlaždice, se kterými barevně ladí umělý kámen pracovních desek. Kuchyňská linka je z poctivého dřeva. Objemnější sestava u zdi je opatřená bílým nátěrem, díky kterému dokonale splývá se zdí a působí velmi lehce, téměř nehmotně. Oba ostrůvky jsou pojaty zcela kontrastně: díky hnědé lazuře dřeva působí solidně a podporují dojem luxusu.

 


Detaily

Dokonalý výsledný dojem z celé kuchyně umocňují jako vždy sladěné detaily. Na první pohled upoutá struktura glazovaného hořčicově žlutého obkladu za linkou, efektně lámajícího světlo. Dalším parádním kouskem je atypický, kruhový, celonerezový dřez, sahající až na podlahu. Velmi působivý je také jemně oblý výřez pro klasický dvojdřez a řešení zvýšeného barového pultu, přirozeně chránícího pohled na desku, často zaplněnou pracovním nepořádkem. Třešničkou na dortu je trojice lustříků nad barem, decentně odkazující k secesní eleganci…


Jídelna, herna, pokoj

Podobně rozlehlé a vzdušné jako kuchyně jsou také přímo navazující prostory jídelny a relaxačního prostoru se sedačkou, křeslem a kulečníkovým stolem. Centrální svítidla jsou v každé zóně jiná, přesto spolu dokonale ladí. Nepřehlédnutelným prvkem interiéru je žluté, atypicky tvarované, kompaktní křesílko, které ladí s obkladem v kuchyni a díky výrazné barvě zaujme svým originálním designem. Souměrně rostlé a zdravé solitérní rostliny omračují svou velikostí, která z nich dělá ideální doplněk tohoto nezvykle rozlehlého interiéru.

 

Kuchyně

Sytě mořené masivní dřevo na dvířkách dodá kuchyňské lince punc luxusu a nenucené elegance. Tato masivní kuchyně v rustikálním stylu je z dílny firmy ANTICO.

Cena: k doptání

 

 

Trouba

Do velké kuchyně se dvěma ostrůvky a dřezy patří zdvojená trouba s luxusně velkou varnou deskou. Vhodnou adeptkou do velkých kuchyní je např. Baumatic BCE920SS, kterou prodává www.elme.cz.

Cena: 42 404 Kč

 

 

 

 

 

 

Baterie

Do elegantní kuchyně patří designově vytříbená baterie. Tento nádherný kousek od firmy Hansgrohe nese krásné jméno: Allegro Variarc.

Cena: 5413 Kč

 

 

 

 

 

 

Mozaika

Nepřehlédnutelnou plochu v krásném barevném odstínu lze na stěně za linkou vytvořit pomocí skleněné mozaiky, která zjemní měřítko kuchyně a oživí ji četnými odlesky. Tato mozaika GLASS 52 je z řady PURE a prodává jí firma www.mozaiky.eu.

Cena: k doptání

 

Dřevěná mísa

Do kuchyně plné ušlechtilých materiálů dokonale zapadne servírovací mísa Blanda Matt z masivní břízy o průměru 28 cm a s výškou 13 cm . Prodává IKEA.

Cena: 499 Kč

 

 

 

Svítidlo

Nad bar elegantní kuchyně patří poctivé svítidlo klasického tvarosloví v materiálové kombinaci opálové sklo/kov. Jedním z nich je např. svítidlo Cubico od firmy Azzardo.

Cena: 2460 Kč

 

 

 

 

 

Křesílko

Zajímavě tvarované křeslo je nejen ozdobou a oživením stylového interiéru, ale přímo vyzývá k usednutí. Křeslo Cordoba prodává česká firma Ton a.s. – můžete vybírat z několika odstínů moření, množství potahových látek, a dokonce i typ kluzáku podle podlahy.

Cena: 9030 Kč

 

 

 

 

 

Dekorace

I v této elegantní kuchyni najdeme typický doplněk ve venkovském stylu. Lahvička dekorativně zaplněná bílými fazolemi, rozinkami a sušenými citróny od firmy www.akcnivyrobky.cz potěší každou hospodyňku a dobře zapadne do barevně uměřeného interiéru.
 Autor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: www.isifa.com, prodejci