Nevelká kuchyně dýchá domácím poklidem a atmosférou venkova. Ačkoliv je na první pohled skromná a nehýří barvami, ukrývá v sobě vnitřní sílu, působí čistě a přesvědčivě. Aby dobře zapadla do kontextu historické stavby, neváhala se vzdát laciných efektů a výrazných barev. Dokonce se obejde i bez horních skříněk, které by malou kuchyňku bez okna zbytečně zahltily a ztmavily. Jejich úlohu ochotně převzaly výklenky, které kuchyni dodávají originální vzhled.

 

Citlivě zvolený odstín výmalby dokonale ladí se starými kamennými schody, které jsou půvabné přirozenou patinou. Kamenná dlažba s matnou povrchovou úpravou je stylová a interiér příjemně prosvětluje. Výborně si rozumí se schodištěm i běleným trámem, který ukrývá decentní osvětlení.

 

Kuchyňská linka je zděná se zabudovanou pečící troubou a varnou deskou v tradičním tandemu. Prostor mezi zděnými příčkami vyplňují na obyčejné dřevěné police a na nich černé proutěné koše. Poloostrůvek je směrem do jídelny efektně kapotovaný profilovanou deskou.

 

Bílá barva účinně zesvětluje tmavý kout a současně nechává vyniknout krásné ručně vyřezávané židli z masivního ořechového dřeva. Ani v této prosté venkovské kuchyni nezapomněli majitelé na dekorace a doplňky. Jejich úlohu zde hraje romantizující obrázek psa, zřejmě rodinného miláčka a mosazné svícny, děděné z generace na generaci.

 

 

Inspirujte se radami architekty: 

 

Kuchyně

Historickému objektu sluší tradiční kuchyně s dřevěnými profilovanými dvířky. Bílá barva jí dodá punc nadčasové elegance. Stylovou kuchyni sestavenou z korpusů FAKTUM s dvířky LIDINGO prodává IKEA.

Cena: dle sestavy

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

 

 Židle

Starožitná ručně vyřezávaná židle z masivního dřeva je doslova šperkem této venkovské kuchyně. Podobnou službu prokáže i kvalitní replika, např. židle Chair Veurne od firmy Flamant.

Cena: k doptání 

 

 

 

 

 

 

 

Obrázek

Na místě horních skříněk se báječně vyjímají obrazy, plakáty nebo fotografie. Tato fotografie jistě potěší milovníky psů a děti. Plakát „Henry a Bradly“ s rozměrem 30 x 40 cm prodává www.postershop.cz.

Cena: 129 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

Rám

Obrázek rozhodně patří do rámu - teprve ten mu dodá patřičný výraz, styl a podtrhne jeho krásu. Rám RIBBA s efektem ořechu a rozměrem 42 x 52 cm koupíte v IKEA.

Cena: 199 Kč

 

 

 

 

 

 

Vázy

Jednoduché skleněné vázy: válce ve třech různých velikostech jsou krásné, praktické a dobře se skladují. Příležitostně je lze použít jako zajímavé svícny. Sadu váz CYLINDER prodává IKEA.

Cena: 299 Kč

 

 

 

 

 

 

 

Svícny

Kuchyni bez okna prozáří kovové doplňky. Matný lesk trojice mosazných svícnů od firmy Holandský nábytek pohladí po duši.

Cena: od 130 do 260 Kč podle velikosti

Ing. arch. Veronika Haroldová
Foto: prodejci, www.isifa.comAutor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: prodejci, www.isifa.com