Ačkoliv působí tato příjemně domácká kuchyně jednoznačně venkovsky, rozhodně není rustikální. Na první pohled skromná a přehledná kuchyně svým neformálním výrazem naznačuje, že se v ní dobře a často vaří.

Praktické uspořádání s množstvím otevřených úložných ploch prozrazuje vášnivého kuchaře, který se vaření věnuje každodenně a s potěšením, pravděpodobně obklopen četnými pomocníky. Povrchové úpravy a materiály zvolené pro tuto kuchyni jsou konzervativní a tradiční, proto navozují pocit domova a jistoty. Teple šedé dlažbě na podlaze sekunduje keramický obklad stěn v režné bílé. Dřevěná dvířka s nadhledem odkazují k historii jednoduchými rámečky, zatímco kresba dubového dřeva kuchyni výrazně zútulňuje. Solidní výraz a šmrnc získala kuchyně díky lesklé pracovní desce z tmavé žuly. 

Díky své rozlehlosti a chytrému uspořádání nabízí kuchyně dostatek úložných prostor i místa pro práci. Lednice je elegantně ukrytá v nice na míru, která opticky potlačuje její výraznou hmotu a nechává vyniknout pouze nerezová dvířka. Varná deska s troubou jsou efektně vestavěné do výklenku s nenápadně skrytou digestoří, pracovní ostrůvek nabízí příležitost vařit několika členům rodiny současně a „mycí“ část linky u stěny usnadňuje práci dostupností často používaného nádobí.

Netypicky řešené otevřené úložné prostory jsou díky promyšlenému systému skladování dokonalou dekorací ryze funkčního interiéru: bílý porcelán oživuje oranžové litinové nádobí a žluté keramické sošky. Čiré skleněné dózy působí křehce a opticky odlehčují horní pasáž. Vázu s živými květy v této kuchyni supluje košík plný čerstvé zeleniny.

 

 

Kuchyně

Kuchyně kombinující systém korpusů FAKTUM s dvířky TIDAHOLM z IKEA je příjemně tradiční a současně moderní, především díky krásné kresbě dubového dřeva a jednoduchým rámečkům.

Cena: dle sestavy

 

 

 

 

Dřez

Venkovské kuchyni sluší keramický bílý dřez. Dvojdřez DOMSJO s rozměry 84,6 x 64,1 cm koupíte v IKEA.

Cena: 4380 Kč

 

 

 

 

Baterie

Ke stylovému dřezu patří retro baterie. Tuto baterii se dvěma porcelánovými pákami na teplou a studenou vodu koupíte pod označením 01960/2 na www.MaZ.cz.

 

 

 

 

 

Hodiny

Tyto kouzelné hodiny HEXAGON s retro nádechem od firmy NEXTIME navodí v kuchyni nostalgickou a důvěrně známou atmosféru. Prodává www.designove-hodiny.cz.

Cena: 1399 Kč

 

 

 

 

 

 

Litinové nádobí

Litinové nádobí je léty prověřená klasika, která má ve venkovské kuchyni své místo. Oranžové nádobí od renomované francouzské firmy EMILE HENRY bude na policích nepřehlédnutelné! Prodává např. www.kulina.cz.

Cena: 1349 Kč kotlík,  1574 Kč pekáč, 1789 Kč hrnec

 

 

Skleněná dóza

Skleněná dóza KITCHEN je velmi praktická, jelikož máme přehled o obsahu. Tuto s kapacitou 1,5 litru prodává firma Levné domácí potřeby. Podobnou službu Vám v kuchyni prokáží staré laboratorní nebo lékárenské dózy.

Cena: 139 Kč

 

 

 

 

 

Skleněný džbán

Nejkrásnější věci jsou jednoduché. Právě v jednoduchém tvaru a čistých liniích je kouzlo tohoto prostého skleněného džbánu. Jmenuje se RONA, měří 20 cm, nabízí objem 1,1 l a koupíte ho na www.navino.net.

Cena: 305 Kč

 

 

 

 

 

 

Rádio

Zatímco moderní rádio by v této kuchyni působilo jako pěst na oko, vydařená replika působí naprosto přirozeně. Rádio ROADSTAR TRA 957/WD v krásné dřevěné karotáži prodává www.igloo.cz.

Cena: 895 Kč

 

 

 

 

 

 

 Autor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: www.isifa.com, prodejci