Novou kuchyni získal tento historický dům pravděpodobně v rámci velmi citlivě provedené komplexní rekonstrukce. Jeho původní charakter zůstal však zachován díky vhodně zvoleným barvám a materiálům. Pískovcový sloup dokonale vyniká na čistě bílém pozadí vápenné malby, která spolu s podlahou interiér pěkně prosvětlila. Aby na sebe podlaha zbytečně nestrhávala pozornost, pokrývá ji světlá stěrka, která díky měkce zaobleným náběhům na stěny usnadňuje běžnou údržbu.

 

Kuchyňská linka

Atypická kuchyně je obdivuhodně citlivě zasazena do kontextu historického domu s podmanivě křivými stěnami. Kompletně vyzděná kuchyně s nepravidelnými otevřenými fochy respektuje původní materiály. Police jsou přehledné, uložené předměty dostupné a rastr konstrukce dává lince silný výtvarný náboj. Kromě dvou původních výklenků využívá kuchyně k ukládání nádobí také atraktivně tvarované zděné poličky, které navazují na klenuté průchody i zdobený sloup.

 

Detaily

Všechny detaily se s pokorou přizpůsobují celku: baterie má historizující vzhled, dřez je nedílnou součástí pracovní desky a každá věc má v této kuchyni své místo. Barevnost je zvolena umírněná: spodní část linky opakuje barevné schéma kamenného sloupu, horní část se opticky zcela ztrácí, protože přijala barvu okolních stěn. Švih, nadhled a moderní vzhled získala kuchyně s námořnicky modrým nápisem „MEAL“.


Jídelna

V unikátním historickém kontextu měla jídelna těžký úkol: neodvádět zbytečně pozornost od architektury. Popasovala se s ním ovšem na výbornou. Židle z bazaru dokonale ladí s moderním plastovým stolem v retro stylu. Díky bílé barvě nábytek na světlém pozadí nijak neruší a svými důsledně oblými tvary pěkně ladí se sloupem i klenbami. Přesto je jídelní kout nepřehlédnutelný a to díky nádhernému lustru bohatě zdobenému perleťovými ověsky. Jemné odlesky prosvětlují prostor, zjemňují jeho měřítko a dokonale respektují styl.

 


Dekorace

Bílý interiér je jako čistý papír nebo prázdné plátno, které čeká na svůj motiv. Proto v bílých interiérech dokonale vynikají všechny barevné dekorace a prvky. Atmosféru místa nenásilně dokreslují detaily: obraz na stěně ve zlaceném rámu, z něhož vidíme bohužel jen kousek, a vzrostlá exotická květina, která upoutá dekorativními listy. Na bílém stole bude působivá jakákoliv barevná mísa s ovocem nebo koš se zeleninou. Výklenek v kuchyni oživují hřbety kuchařek, prozrazujících vášnivé zaujetí majitele pro kulinární umění.

 

Lustr

Lustřík s dekorativními ověsky z přírodní perleti se stane přirozenou ozdobou každého interiéru. Tento krásný stylový lustr má neméně hezké jméno: Mother of Pearl Chandelier a prodává ho firma Le Patio.

Cena: 8450 Kč

 

 

 

 

 

 

Stůl

V historickém kontextu působí plastový nábytek s kvalitním designem obzvlášť svěže a moderně. Jednoduchý kulatý bílý stůl má dokonale ladné tvary a v historickém kontextu na sebe nepoutá zbytečnou pozornost. Stůl DOCKSTA s průměrem 105 cm a výškou 75 cm koupíte v IKEA.

Cena: 3490 Kč

 

 

 

Židle

Bílému plastovému stolu sluší subtilní židle na kovovém podnoží, např. židle ERLAND z IKEA s elegantně klenutým plastovým sedákem.

Cena: 1290 Kč

 

 

 

 

 

 

Mísa

Servírovací mísa z masivního dřeva působí na čistě bílém plastovém stole jako dokonale kontrastní prvek. Efektně v ní budou vypadat ořechy, ovoce i sladkosti. Mísu BLANDA MATT s průměrem 28 cm a výškou 13 cm koupíte v IKEA.

Cena: 499 Kč

 

 

Nápis

Nápis na zdi oživí každý interiér, jen je třeba uvážlivě volit písmena! Jednotlivá dřevěná písmena lze zakoupit např. na www.unibabyshop.cz.

Cena: 130 Kč/kus

 

 

 

 

 

 

 

 

Baterie

Do stylové kuchyně v domě s památkovou hodnotou nejlépe zapadne historizující baterie s klasickými kohoutky. Jednu takovou pod názvem EDVIK prodává IKEA.

Cena: 799 Kč

 

 

 

 

 

Lišta na nože

V kuchyni vášnivých kuchařů nikdy nechybí dřevěný box nebo praktická magnetická lišta na nože, které zajišťují jejich šetrné a přehledné ukládání. Magnetickou lištu na nože dlouhou 33 cm zakoupíte na www.zahradahobby.cz.

Cena: 130 KčAutor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: www.isifa.com, prodejci