Tato kuchyně je unikátní svou centrální polohou v domě, kterou ještě zdůrazňuje velkoryse otevřený prostor do vyššího podlaží. Horní difúzní světlo prozařuje bílý interiér a modeluje ho měkkými stíny.

Skromná barevnost, pragmaticky jednoduchá dispozice a absence horních skříněk nejspíš nadchne každého vyznavače minimalismu. Navzdory tomu nepůsobí kuchyně nijak stroze. Je to především díky masivní podlaze z dřevěných prken, která vytvářejí vzdušné bílé lince kontrastní a bytelný základ.

Poněkud technicistní nádech získala kuchyně instalací velkorysé americké lednice a rozložitého sporáku. Vítaný protipól k dokonale hladkému nerezu moderních spotřebičů tvoří ručně opracované dřevěné solitéry.

Stoličky navozují útulnost

Historická pianová stolička obohacuje kuchyni svým křehkým půvabem obyčejné věci, jejíž smysl prověřila staletí. Nepřehlédnutelné dekorativní stoličky u baru jsou přirozeným středobodem kuchyně.

Na čistě bílém pozadí přitahují pozornost ke svým jednoduchým a přesto působivým siluetám jako magnet, zatímco vzájemná odlišnost mezi nimi vytváří příjemné napětí.

Barevnost a dekor vnáší do prostoru kobereček, který zřejmě naznačuje přechod ke komfortnější obytné zóně. Obraz a drobná plastika stojící ženy dokonale dokresluje famózně komponovanou směs stylů, které společně vytvářejí moderní, elegantní a přesto útulnou a originální kuchyni.

S našimi radami můžete mít podobnou kuchyň

 

Americká chladnička LG

V moderní rodinné kuchyni, kde se denně vaří, najde své místo objemná lednice. Dvoudvéřová americká chladnička LG GW-P207FLPV potěší také zásobníkem na vodu a výrobníkem ledu.

Cena: 27 999 Kč

Baterie SYMETRIC

Moderní minimalistickou kuchyni osvěží baterie s odkazem k historii. Tuto dřezovou baterii SYMETRIC se dvěma nepřehlédnutelnými kohoutky a výsuvnou sprchou zakoupíte v e-shopu firmy EKO-DOMOV.cz.
 

Cena: 2 065 Kč

Dřevěná soška

Nebojte se artefaktů v kuchyni, pokud na ně máte dostatek místa. Dřevěná soška z Afriky z e-shopu www.mojedarky.cz dodá interiéru punc originality.

Cena: 11 340 Kč

Barová stolička

Barové stoličky od firmy Vitra v prostoru působí jako dokonalá sochařská díla.

Cena: k doptání v obchodě

Barová stolička DALFRED

Barová stolička DALFRED z IKEA oživí kuchyni zajímavým tvarem a kontrastní barvou .

Cena: 749 Kč

Obraz HALLARYD

Pokud se odvážíte na místo horních skříněk zavěsit obraz, budete mile překvapeni výsledkem. Obraz HALLARYD zakoupíte v IKEA.

Cena: 2490 Kč

Vlněný koberec Himali

Barevné proužky na vlněném koberci vnesou do kuchyně hravost a vtip. Vlněný koberec Himali 33103 je firmy Carpet Design.
 

Cena: k doptání podle velikosti

Sporák SMEG

Multifunkční retro sporák od firmy SMEG je důkazem, že stylový spotřebič špičkové kvality dobře zapadne i do minimalistické kuchyně

Cena: podobného modelu bez zadní desky a digestoře 116 864 Kč

- Po rozkliknutí si prohlédněte obrázky ve větší velikosti.

Text:  Ing. arch. Veronika Haroldová, Foto: Profimedia.cz, výrobci