Většinou jsou sestavy zářivě bílé, ale i dřevěné, hodně se lesknou, pyšní se kovem i kamenem. A návrháři se snaží ušít jim ještě lepší kabát, střižený tak, aby nedělal ostudu v otevřeném obytném prostoru. Pro začátek vám představujeme práce designérů, které pohled na kuchyni posouvají dál.

Trochu jiná skládačka

S novým projektem kuchyně přišel pro značku Dada Rodolfo Dordoni (Dada Isola). Vytvořil kompaktní segment s varnou, mycí, pracovní i jídelní plochou, s nímž se dají vytvářet variabilní sestavy. V tomto nově pojednaném modulu se Dordoni nepokoušel o umělecké či šokující ztvárnění digestoře, jak tak bývá zvykem, ale jednoduchý účelový tvar skryl za funkční polici.

Od varné plochy přes dřez se celý segment dopracuje až k místu pro sezení a běžné malé stolování. Béžová varianta ukazuje, jak je možné si s jednotlivými částmi pohrávat, otevřené police dostaly jiné místo. Skládání prvků do různých celků bylo vůbec typické pro celé letošní Milano.

Béžový tón sestavy Angoco ve vysokém zrcadlovém laku se drží v závěsu za vládnoucím bílým superlesklým lakem.

Kombinují se materiály

I druhá kuchyně, kterou si dneska představujeme, promlouvá výrazně do nových trendů: Neskládají se totiž jenom moduly a prvky, ale také materiály, někdy i v nečekané kombinaci. Kuchyni Menu pro Bontempi navrhla Paola Navone. Kombinuje tu naprosto kouzelně kov, mramor, dřevo a bílý laminát.

Strohé linie a nebarevnou jednoduchost ozvláštní „krajkový“ vzor na skříňkách stejně jako drobné červené body: kohoutky, koncovky nábytkových noh, zarážky v policích. Na poměrně malém prostoru je celek, který nabízí dobře zorganizované funkční části pro vaření, mytí, přípravu i ukládání a skladování. Je prima, že i trendová záležitost nemusí být nutně jen pro luxusní předimenzovaný prostor.

Text: Vladimíra Storchová