Veletrh oplývá porcelánem a sklem, bytovým textilem, drobným nábytkem i většími sestavami. Ač je to trochu předčasné, velkou plochu zabírají velikonoční zajíčci a jiné dekorace vhodné dle výrobců k oslavě tohoto svátku. Jarní třeštění doplňuje i o něco aktuálnější vánoční nabídka.

 

Drobné a užitečné

Do kuchyně se tu najde všechno možné. Části kuchyňské výbavy a občas i celá sestava, přestože obvykle menších rozměrů, rozličné jídelní stoly, ubrusy, prostírání, nádobí a příbory. Najdete zde také veškeré kuchyňské nástroje, pokud možno v novém provedení či netradiční úpravě. Některé drobnosti nejen potěší oko designovou čistotou, ale jsou navíc i plně funkční.

Najít můžete i věci staré, které patřily k vašemu dětství. Pro mne to byla například sifonová láhev. S pobavením jsem objevila „žhavou novinku“, která dokáže vyrobit sodu. Její podoba je ovšem zcela moderní. Také jsem ocenila odkládací nos na brýle, které se při vaření snadno ztratí. Babička by ho určitě v kuchyni ocenila.

A pak jsou tu nejrůznější strojky a přístroje, krouhátka a strouhátka, která dokážou divy, a navíc vypadají zajímavě.

 


Nové i staré

Na tomto pařížském veletrhu je sympatické to, že se přísně nevymezuje. Najdete tu současný design, novátorské výstřelky, kýče i starou dobrou klasiku. Město i venkov. Zámek i moderní plastovou domácnost. Tady zkrátka najde něco pro svoje oko a svůj vkus opravdu každý. 

Letos byla značná část věnovaná francouzskému venkovu. Pečlivě připravené expozice nás zavedly do kuchyní a jídelen v Provence či Alsasku a bylo docela poučné pozorovat, čím se liší jednotlivé venkovské styly...Autor: Vladimíra Storchová | Fotografie: autorka a Maison&Objet