Značka Dada už dopředu upozorňuje na novinku, kterou v Miláně představí tentokrát. Vlastně se jedná o modernizaci kuchyně Hi-Line 6 Ferrucia Lavianiho.

Tato kuchyně dostává pro letošní rok nové moduly. Zachovává přísnou geometrii, která je v kuchyni při každodenní práci a potřebě užívat spoustu věcí dost podstatná. Na rozdíl od předchozí řady nabízí větší prostor, víceobjemové úložné prostory. K tomu se přidává docela velké množství polic, na kterých si můžeme vše přehledně vyskládat, takže máme v kuchyni nejen pořádek, ale hlavně přehled.


Co se změnilo

Dbá se tradičně na komfort, pracovní deska je vyšší pro větší pohodlí stále vyšší populace, vyšší je celá sestava a konstrukce počítá s možností proměn a různých variací, je opravdu hodně flexibilní. Police vestavěné v hlavní části jsou elegantně štíhlé, jejich tloušťka je pouhých 12 mm.

Nově řešený je částěčně závěsný ostrůvek, který je otevřený z obou stran a na který lze odkládat nádobí. Police jsou z hliníku. Na ultratenké digestoři je LED osvětlení.

S novou kuchyní můžete zacházet jako se skládačkou, zvolit si prvky a nechat sestavit kuchyni podle vašich potřeb i estetických nároků. Docela lákavé, že? Zatím máme k dispozici jen dvě fotografie, ale určitě bude zajímavé prozkoumat letošní Hi-Line 6 pořádně.

I když nová sestava drží čistou geometrii, její tvůrci si jsou vědomi toho, že kuchyně má být příjemným, teplým místem. Nabízejí proto celou řadu variantních materiálů, příjemný béžový či dřevěný povrch, stejně jako bílou či antracitově šedou.


Designové police

A ještě jedna novinka z veletrhu, který teprve bude. Uznávaný návrhář Ron Gilad, který navrhuje kolekce pro značku Molteni, připravil pro letošní Milano i obyčejné-neobyčejné police. Má schopnost ironicky i poeticky interpretovat každodenní předměty a tady si pohrál s materiálem a estetikou naprosto dokonale. Takové police můžete dát kamkoliv a všude budou nejen sloužit, ale také přitahovat svou jednoduchou rafinovaností pozornost.Autor: Vladimíra Storchová | Fotografie: arhiv autorky