Stačí, když se sejde parta, která si ráda hraje. Která přemýšlí nad tím, jak si v domácnosti usnadnit život. Vlastně spíš jak vám usnadnit práci, protože je to parta designérská...


Zlepšení funkce

Když vaří profesionál a na televizní obrazovce energicky potřásá pánví, aby se pokrm stejnoměrně opékal, vypadá to krásně. Když něco takového zkusíte před partnerem či návštěvou, většinou obsah vaší pánve skončí aspoň částečně mimo ni. Nikolai Carels o tom dlouho přemýšlel. A pak přišel s novou konstrukcí pánve s vyššími okraji, které vrací při prudším pohybu neposlušné pochutiny zpět do pánve. Boomerang Wok celkově urychluje proces přípravy, přitom jí stačí nižší teplota. Vděčíme za ni muži, který absolvoval studium průmyslového designu na akademii v Amsterdamu v roce 1992.

Quentin de Coster, který se narodil teprve v roce 1990, navrhl místo tradičního mačkadla na citron Citrange. V čem je rozdíl? Neunikne žádná šťáva, protože tvar jeho výrobku je takový, že jej posadíte rovnou na sklenici a šťáva stéká do ní. Jednoduché, geniální a hezky se na to kouká, protože Citrange má veselé barvy.

 

 

 

Dobrá atmosféra 

Oba jmenovaní pracovali v tomto případě pro nizozemskou značku Royal VKB, stejně jako další, jejichž výrobky si dneska můžete prohlédnout. Jan Hoekstra si pohrál s malými plastovými váhami, Ineke Hans s jídelním setem, do kterého přesně pasuje lžíce. Všichni navíc své výrobky s nadšením a velmi návodně prezentují na fotkách. Žádnému neschází nápad a vtip.  Tato firma ve svém týmu bez obav míchá úplně mladé designéry se staršími ročníky. Možná právě v tom je tajemství zajímavého, mladistvého a dobře fungujícího designu.
 Autor: Vladimíra Storchová | Fotografie: Royal VKB, arcchiv autorky