Možná se právě chystáte na pořízení nové kuchyňské sestavy a řešíte poslední detaily. A nebo jen přemýšlíte, co zlepšit.

Dnes vám tedy chceme nabídnout inspiraci, co všechno by mohla nová kuchyně mít, nebo jak jednoduché může být si tu starou, ale dobře sloužící kuchyni vylepšit.


Kvalita a vtip

To jsou asi ta hlavní slova, která charakterizují dokonalé vyladění kuchyňských sestav. Ať už se jedná o vnitřní uspořádání skříní a zásuvek, nebo o drobné nosiče kuchyňských předmětů, koření, apod., vždy je na ně velmi pěkný pohled. Zásuvky jsou vyložené krásnou dřevěnou dýhou, kterou doplňuje keramika, popř. sklo, skříně mají vtipně řešené zavírání. O světle jsme již mluvili

Drobné police, poličky a závěsné lišty mají hned dvojí funkci. Máme vše po ruce, ale také si můžeme podle nálady kuchyni jen tak přizdobit či probarvit. Praktické dózy na chvíli zaměnit za květinu a vystavit si keramiku, kterou děti vytvořily ve výtvarném kroužku.

 


Soukromé inovace

Podle současných designových nápadů si docela dobře můžeme lehce modernizovat i starou kuchyni. Uspořádání si vymyslíme zcela podle svého vkusu, do vylepšování zásuvek zapojíme manžela, aby nám upravil jejich vnitřek. Stejně jako si můžeme nechat v některém hobby marketu uříznout na míru kousek dřevěného masivu na poličku, kterou pak podle inspirativního obrázku zajímavě zavěsíme.

Designéři a výrobci kuchyní mě teď nebudou mít rádi, ale nemohu si odpustit tuto poznámku: Tlak inovací, které nás nutí neustále něco vyměňovat, je opravdu velký a mnoho lidí neodolá. Pořizují nové vybavení ve chvíli, kdy to staré ještě dobře slouží, aby se vyrovnali „trendu doby“, sousedům, přátelům……. Mnohdy ale stačí změnit jen maličkost a místnost získá nový vzhled. Přitom vám může ten osahaný, starý a osvědčený základ klidně sloužit dál.

Inspirujte se obrázky, kdo ví, možná najdete nápad i pro vaši kuchyni. No a ti, kteří nemají po stěnách už kam co přidat a stále jim něco chybí, měli by si všimnout krásného servírovacího stolku s nadčasovým designem, který v polovině třicátých let navrhla jedna z největších osobností moderního designu Alvar Aalto. Protože servírovací stolek se hodí vždycky.Autor: Vladimíra Storchová | Fotografie: archiv autorky