Tam, kde je místa habaděj, si nikdo moc hlavu lámat nemusí. Sečte, nebo by rozhodně měl sečíst pouze ergonomická měřítka a výši financí, a může se s radostí rozrůstat do šířky i dálky… Při šetření místem obvykle ženeme sestavy směrem vzhůru.

Propojování je „in“

Už jsme si ukazovali v trendech z milánské Eurocuciny, jak se sestavy propojují s obývacím prostorem, jak se smývá rozdíl v pojetí kuchyňského a pokojového vybavení.

Chceme-li získat na co nejmenší ploše co největší užitek, měli bychom určitě integrovat do kuchyňské sestavy jídelní stůl, samostatná jídelna vyžaduje své.

Také keramický obklad za pracovní plochou se už nenosí. Ano, stále častěji se dává sklo, ale to zrovna nemám teď na mysli. Optimální je nad pracovní plochou sestava polic, a nemusíte k tomu mít vždy pevnou zeď. Jen pozor na zastínění místa, kde pracujete s nožem, ale přisvítit si můžete vždycky.

Místem šetří i kompaktní stěna vzhledu „skříně“, která schová všechny spotřebiče a další kuchyňské vybavení, pojme mnohem víc než přežívající klasika: dole pracuji, nade mnou visí solitérní skříňky.

Pokud teprve plánujete bydlení a můžete si dovolit kuchyni prodloužit, výborným řešením je oddělit veškeré skladovací prostory a schovat je do skříně, kterou od tepla sporáku ještě izolují dveře. Je to vlastně takový nový způsob vytvoření elegantní spižírny, která vám umožní mít stále uklizeno.

Detail pomáhá

Nejčastěji se dnes vytváří poměrně subtilní, kompaktní uspořádání s varným centrem, a další spotřebiče na pečení s úložnými skříněmi se situují stranou. I tam je dobré přemýšlet o využití každého místa.

 

Třeba i na zemi! Stěně, kterou stejně nemůžeme jinak využít, vždy prospěje otevřená police, na kterou si můžeme odkládat, nebo na ní naopak mít to, co velmi často potřebujeme (třeba sůl či kuchařku?), pěkně po ruce. O polici pěkně u pracovní plochy už řeč byla, že? I se světlem…

  

Dbejte také na řešení korpusů jako takových, na to, jak může být prakticky využito například zakončení sestav. Výsuv a polička jsou mnohem víc, než pevná deska. Výrobci na svého spotřebitele myslí, integrují dobrovolně a za vás. Vytvářejí kompaktní varné plochy optimálně uspořádaných hořáků, i kompilace různých tepelných zdrojů. Než se pustíte do rekonstrukce či proměny, hodně prohlížejte, čím víc toho uvidíte, tím líp nakonec zvolíte.

Vladimíra Storchová