Když se do rodiny narodí děti, které rychle rostou, na všechno sahají a hodně toho rozbijí, máme tendenci pořizovat si levné sady sklenic, u kterých nikoho nemrzí, že vzaly za své. Až později si k nim přidáváme něco lepšího pro slavnostní příležitosti.


V jednoduchosti je design

Levné sety skla se budou hodit celý život. Teď v létě na zahradě jsou určitě vhodnější než drahé skleničky, které se všichni budou bát někam odložit. Je docela příjemné, že se ve velmi přijatelné cenové skupině dá najít pěkné designové sklo, které není přeplácené, násilně zdobené, má jednoduchý tvar a svému účelu dobře poslouží. Někdy to dokonce může platit i o „sklenicích“ plastových.

Velmi se také osvědčují tzv. grogové sklenice, určené původně pro horké nápoje. Různé limonády v nich vypadají dobře a jejich robustnost vydrží leccos. Nemusí být navíc všechny úplně stejné, sjednotí je charakteristický tvar.

 

Co si dopřát

Když ale sedíme sami či ve dvou, máme siestu, chceme si dopřát chvíli s dobrou kávou, čajem, mlčet a užívat si soukromí, můžeme se trochu rozmazlit. Existuje plno krásných designových kousků, na které je příjemné se dívat a požitek z kávy si tak umocnit. Vynecháme tentokrát porcelán, labužníci stejně údajně pijí kávu ve skle…

Z pití čaje si můžeme udělat rovnou malý obřad, i když nebude zdaleka tak dokonalý, jako jsou například ty japonské. Pro pěknou a vzácnou chvíli si dopřejeme čaj sypaný a doplňky ke konvici, které si s ním poradí. Skleněné konvice v současném designu obvykle mají promyšlená sítka, která čaj nejen zachytí, ale hlavně se po potřebných minutách dají vyjmout či aspoň oddělit, aby se čaj příliš dlouhým louhováním nezkazil. K luxusu patří i stojánek se svíčkou, nad kterým se čaj udržuje horký. Na co na všechno dnešní design nemyslí…Autor: Vladimíra Storchová | Fotografie: archiv autorky, Mono, Eva Solo