1. Způsob odšťavování

Před koupí zvažte, co od přístroje očekáváte a podle toho vybírejte. Odšťavovače fungují na třech základních principech – lisování, odstřeďování nebo využití tlaku. V prvním případě přístroj zbaví surovinu šťávy tím způsobem, že ji vymačkává při nízkých otáčkách pomocí dvou ozubených částí, které do sebe vzájemně zapadají. Džusy takto vyrobené jsou velmi čisté a kvalitní, ovšem klasické lisy nejsou nejlevnější záležitostí a využívají se spíše pro komerční účely. Druhý, v domácích podmínkách oblíbený typ funguje na principu odstředění. Kousky ovoce se jako v centrifuze přilepují za rychlých otáček na sítko, skrze které je pak ven vytlačována šťáva. Výhodou tohoto typu je vynikající výtěžnost, záporem složitější čištění i práce s ovocem (je potřeba ho nakrájet na kousky). Tlakové odšťavovače pak suroviny rozdrtí a protlačí přes síto, které oddělí šťávu od pevného zbytku. Jejich výhodou je to, že zvládnou vyrobit džus i z tvrdých plodů a šťáva je hustá a plná zdravé vlákniny. Tlakový typ si poradí i s přípravou pyré nebo pomazánek.

Pokud bude mít přístroj trvalé místo na pracovní desce, měl by mít mimo jiné také atraktivní design. Přístroj od firmy Philips tento požadavek splňuje. Klikněte pro větší obrázek!  Snadné čištění a možnost mytí v myčce – důležitá kritéria výběru. Výrobek značky Zelmer vás nezklame. Klikněte pro větší obrázek! 

2. Snadná obsluha a čištění

Odšťavovače nepatří mezi nejlevnější spotřebiče. Koupě skutečně kvalitního přístroje je až několikatisícovou investicí, proto se ještě před nákupem ujistěte, že to s výrobou vlastních ovocných šťáv myslíte vážně. Pokud nemá být odšťavovač jen dalším nepoužívaným spotřebičem na dně kuchyňské skříňky, vybírejte tak, aby práce s ním byla co nejsnazší, stejně jako jeho údržba. Jednoduché čištění zajistí například ten typ odšťavovače, jehož části se hodí i do myčky.  

 

3. Výkon motoru

U levnějších přístrojů bývá často příznivá cena vyvážena ne zrovna nejlepší kvalitou. Takový nákup se nevyplácí – slabý, nedostatečně výkonný motor (zejména u rychlootáčkových odstřeďovačů) vás nutí ovoce nebo zeleninu krájet na velmi malé kousky, aby se přístroj nezavařil. Také celková životnost spotřebiče zpravidla bývá kratší.

Vyhlédněte si přístroj s kvalitním motorem! Green Star sice nemá tak pěkný design, je však velmi kvalitní... Klikněte pro větší obrázek!   Tento typ si poradí i s odšťavováním bylinek a listové zeleniny. Klikněte pro větší obrázek!

4. Speciální funkce

Některé přístroje nejsou určeny jen pro zpracování ovoce či zeleniny a jejich využití je univerzálnější. Vybírat můžete například i z typů, které zpracují i bylinky, listovou zeleninu a obilnou trávu. Jiné odšťavovače zase umějí vyrobit také omáčku, zmrzlinu, zeleninové pomazánky či ovocné pyré. Při výběru si povšimněte také rozměrů plnícího otvoru – čím větší, tím snadnější obsluha.

 

5. Cena a záruka

Ceny různých domácích odšťavovačů se mohou značně lišit. Začínají už na 700 korunách, ale ty kvalitnější pořídíte za tři až čtyři tisíce korun. Připlatíte si sice, ale zpracovávání ovoce dá méně práce, šťáva bude lepší a bude jí více. Na kvalitu přístroje poukazuje kromě výkonu motoru, výtěžnosti nebo ceny také délka záruky. Dvouletá garance je základ; kvalitní odšťavovače se silným motorem však mají běžně pěti až desetiletou záruku. Někdy se může na motor vztahovat jiná záruka (zpravidla kratší) než na ostatní součásti.

 

Text: Anna Menoušková
Foto: www.philips-shop.cz, www.eod.cz, www.vbavlnce.com, www.profimedia.cz