Jako každý rozumný spotřebitel preferujeme v nabídce sirupů i my v naší redakci české výrobky bez umělých sladidel, konzervantů a s vysokým podílem ovocné šťávy. Ze široké nabídky na trhu nás chuťově nejvíc zaujal sirup ESSENCE, konkrétně s příchutí citrón & máta, je opravdu úžasný. Moc nás potěšilo, když naši volbu potvrdila i mezinárodní soutěž v Bruselu, kde české sirupy ESSENCE získaly jako první v České republice mezinárodní ocenění chuti a kvality The Superior Taste Award, udělované mezinárodním institutem chuti a kvality iTQi.

 

Nejen na limonádu

Jejich cena je možná o trochu vyšší než u ostatních sirupů, balení o obsahu 0,7 l stojí okolo 55 korun, ale určitě se vyplatí je zainventovat, nejen kvůli skvělé limonádě. Ze sirupů se dají vykouzlit ještě další mňamky. Nevěříte?

Zkuste třeba příchuť lesní ovoce & borůvka jako zálivku na salát s kozím sýrem nebo jen obyčejný sýr pokapejte sirupem hroznové víno & muškát. Vznikne tak nový, dokonalý a zcela jedinečný kulinární zážitek. Nemluvě o dalších příchutích, které lze použít jako závěrečnou tečku na ovocný pohár se zmrzlinou, na palačinky nebo jiné sladké dezerty pro vaše děti, ale jsou vynikající i do alkoholických i nealkoholických koktejlů a do mléčných shaků. A na závěr recept z našeho nejoblíbenějšího sirupu na letní zahradní večírky:

 

Recept: Citrus cooler

Připravte si: 6 cl bílého rumu, 5 cl 100 % grepové šťávy nebo džusu, 1,5 cl ovocného sirupu Essence citrón & máta, 10 cl sody, několik lístků máty, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...Autor: Jana Zbyňková | Fotografie: Sirupy Essence, www.isifa.com