Rána ve znamení spěchu neprospívají nikomu. Zkuste v klidu posnídat ve vaší hezké kuchyni. Možná budete překvapeni, jak vás tahle chvilka příjemně naladí. Klikněte pro větší obrázek!Den začíná snídaní

O potřebě kvalitní snídaně se mluví takřka denně. Odborníci na správnou výživu svorně volají op tom, aby si každý ráno vyšetřil pár minut a chutně a zdravě pojedl. Snídaně by se však měla připravovat a třeba pak i odehrávat v prostředí, které vás do nového dne příjemně naladí. Chce to tedy mít takovou kuchyň, kde je radost snídat! Jak to udělat?

Světlo vás probudí

Nejhůř se vstává do tmy. Proto je potřeba mít kuchyň pořádně prosvětlenou. V letních měsících vám skvěle poslouží denní světlo. Pokud tedy můžete, dopřejte si do kuchyně velké okno. Klidně francouzské nebo i prosklené dveře či větší plochu s pěkným výhledem. Každé kuchyňské okno by mělo být hezké zevnitř i zvenčí. Nemělo by jím unikat příliš mnoho tepla, ani by jím nemělo pronikat příliš hluku. Proto je důležité kvalitní těsnění. V kuchyních bývá někdy problém s tím, že při vaření vzniká velké množství par a na oknech se sráží voda, která ztéká z oken na vnitřní parapet, v důsledku toho pak může navlhnout ostění. Následně začne padat omítka nebo se na stěně vytvoří nežádoucí plíseň. Dobrou prevencí je nejen časté větrání, aby docházelo k pravidelnému vysušování místnosti, ale také výkonná digestoř.

Pohodová ostrůvková  kuchyně plná světla s výhledem do zahrady může udělat z vaší ranní kávy příjemný zážitek. Klikněte pro větší obrázek!Když slunce nesvítí...

Teď na podzim a v zimě si však po ránu příliš denního světla neužijeme, a tak je potřeba se na to připravit. V kuchyni by mělo být kvalitní umělé osvětlení, které by jednak mělo dobře osvěcovat pracovní plochu, sporák a dřez a další důležité kouty, a také to, které navodí příjemnou náladu. Z toho tedy vyplývá, že jeden lustr na stropě skutečně nestačí. Naštěstí je trh bohatě zásoben nejrůznějšími druhy svítidel, která můžete zakomponovat právě do vaší kuchyně.

Barvy, barvy a zase barvy

Tento elegantní pomocník vám pomůže připravit pořádnou sklenici vitamínů. A nebojte se, ani se při tom moc nenadřete! Klikněte pro větší obrázek!A co stěny? Optimistickým dojmem působí světlé barvy. Spolehnout se můžete buď na klasickou bílou, kterou nemůžete nikdy nic zkazit, smetanovou nebo béžovou. Oblíbená je též žlutá a decentní odstíny oranžové. A nezapomeňte je oživit buď praktickým kalendářem, anebo veselým obrázkem! 

Spolehliví pomocníci

Dobrou snídani vám pomohou přichystat vaši pomocníci. Každý z nás má toho svého. Odšťavňovače, lisy na citrusy, toustovače, topinkovače, presovače, rychlovarné konvice, vždyť je znáte. Nevíte, jaké pomocníky si vybrat? Za prvé kupujte jen ty spotřebiče, které skutečně využijete, aby vám pak zbytečně nepřekážely. Určitě se vyplatí investovat do kvality – levné spotřebiče, které se snadno rozbijí, nebo pracují nekvalitně, vám na náladě nepřidají. A za třetí i v jejich případě se zamyslete nad designem. Dnes už nemusíte mít všechno jen bílé, i tito pomocníci se vyrábějí ve veselých barvách, které oživí vaši kuchyň. Takže, hurá na snídani, do pěkné kuchyně!  Díky světlým barvám a použitým přírodním materiálům se budete určitě cítit příjemně i v pracovní den ráno. Klikněte pro větší obrázek!

Text: Markéta Veselá

Zdroj: www.tplast.cz

Foto: www.mariborapartment.com; www.home.earthlink.net; www.exclusivedesignscoventry.co.uk; www.p-eldorado.cz; www.profimedia.cz